Wpis z mikrobloga

  • 0
#rower #ebike

Kupilem sobie E-bike nowa ze sklepu, giant talon e+ 2. Przejechalem nim ponad 200km. Jako ze nie znam sie na rowerach a przyszedl czas czyszczenia napedu przegladalem yt. I okazalo sie ze jezdzilem na smarze "czarnym" jakby nikt go nie wyczyscil tak jak mowia fachowcy z yt po wyjeciu z pudelka.

Kupilem motip chain cleaner gel w sprayu i wzialem sie do pracy. Bylo bardzo duzo syfu przez ten smar na kolach zebatych i samym lancuchu. Okazalo sie ze lancuch jest srebrny ( ͡º ͜ʖ͡º). Dalej mozna wyczuc ze cos rzezi w ogniwach po smarowaniu olejem motip ultra 1200 wet.

Jak to wyczyscic?
  • 14
  • Odpowiedz
@fudzi: ściągasz kasetę, rozpinasz łańcuch, szczoteczka do zębów i jazda. Nie daj się namówić na szejki, szkoda nowego łańcucha. I ogarnij na YT jak poprawnie smarować łańcuch- w efekcie ma być suchy z zewnątrz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GrubyKociol No smarowalem tylko ogniwa w miejscu gdzie jest laczenie ogniw. Kazde takie miejsce po kropelce. Zostawilem na kilka minut, kilkanascie obrotow i wytarlem szmatka.

No taki lancuch nowy wedlug google kosztuje prawie 200zl. Oplaca sie dbac.
  • Odpowiedz
@fudzi: Nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje... od 3tys km (łancuch od nowości), przecieram wyłącznie szmatką, smar jakiś (nawet nei wiem jaki, bo kupiłem lata temu) kłade na na ogniwa i daje radę. Czasami mam wrażenie ze to co mówią fachowcy na YT, to tylko napędzanie rynku..
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@JohnyArkad moze i napedzanie rynku, ale prawda jest taka ze ten czarny smar u mnie zlapal tyle syfu ze ciesze sie ze go umylem. A zrobilem 200km po asfaltowych sciezkach rowerowych.
  • Odpowiedz
@fudzi: to moze byc kosztowna lekcja ( ͡º ͜ʖ͡º) problem z eletrykami jest taki ze nie do konca da sie wyminic zepsuty naped, a jezli juz to te silniczki musza kosztowac holendarna kase, no ale jak tam wolisz zaoszczedzic na mechaniku te pare groszy, kto bogatemu zabroni

ps. nie dostales intrukcji jak konserwowac, co pisza w gwarancji, ze samonaprawa jest dozwolona? xD
  • Odpowiedz