Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś pomysł co się dzieje z moją #tarczyca? 2 pierwsze wiersze - przed leczeniem niedoczynności. W 7 tygodni TSH z 0,019 na 6,33 xD Po wdrożeniu Euthyroxu (37,5) stabilnie TSH 1-2. Po 2,5 roku tej samej dawki leku, nagle TSH jak w nadczynności, chociaż ft3 i ft4 na 40-50% normy. Przeciwciała zawsze w normie - nie mam raczej #hashimoto, chociaż obraz tarczycy jest niejednorodny w obu płatach.
Mam 2 gruczolaki przysadki o nierozpoznanym rodzaju. Ciężko coś stwierdzić, bo mam problemy z każdymi hormonami, które te gruczolaki mogą wytwarzać. Nie są więc leczone.
#niedoczynnosctarczycy #nadczynnosctarczycy #hormony #medycyna
Pobierz factoryoffaith_ - Czy ma ktoś pomysł co się dzieje z moją #tarczyca? 2 pierwsze wiers...
źródło: comment_16369266231iKBIBAbL7eIPTyPZUkhHE.jpg
  • 9
@miedzywymiarowy_szympans: przy moich problemach muszę mieć wszystko jak w zegarku, bo bym się sama nie połapała xd Lekarza mam w połowie grudnia jakoś, ale już na ostatniej wizycie sama nie wiedziała jak to możliwe do końca. Już kilku lekarzy rozłożyło ręce nad moimi hormonami.

Waga stabilnie, leki na czczo, 3-4h przed posiłkiem. USG było robione rok temu, teraz też poproszę na wizycie.

@card_man: aTPO i aTG badane raz w roku,
@card_man: dietę mam bardzo regularną, a co do zmian w suplementach to:
- zwiększyłam dwukrotnie omegi (teraz EPA 1000, DHA 700),
- zwiększyłam trochę grzybki do kawy,
- wróciłam do B complex - metylowane formy; stosuję go 3 miesiące, a później 2 miesiące samo B12 i tak w kółko; to nie jest pierwszy cykl tej witaminy, więc nic zupełnie nowego,
- bardziej regularnie biorę myo-inozytol (2g, będę zwiększała do 4g).
Nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@factoryoffaith_: musisz szukać naprawdę kozaka endo, bo Twój przypadek jest bardzo ciężki, a większość konowałów i tak nic nie ogarnia albo ma pacjenta głęboko w dupie.
Ja dopiero za którymś razem trafiłem na ogarniętą lekarkę, która zdecydowała się poświęcić mi trochę więcej czasu i jakoś funkcjonuję ze swoją niedoczynnością i guzami na tarczycy (na szczęście nie są złośliwe).
@prnppp: to już mój trzeci endo - bardzo konkretna babka. Płacę co prawda 350zł za wizytę, ale siedzi ze mną 45 min (a jak trzeba to i więcej), zrobi usg dopochwowe, tarczycy, sprawdzi piersi, zrobi cytologię, ogarnie wyniki, leki, suple, dietę - wszystko na jednym spotkaniu. Niestety nikt nie jest mi w stanie powiedzieć co mi dolega. Podobnie mam z płucami z resztą (może to powiązane?). Podzielisz się namiarem na Twojego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@factoryoffaith_: niestety lekarka odeszła :( mam teraz nową, wydaje się spoko, dużo robi i widać zaangażowanie, zobaczymy co będzie dalej, póki co hormony mniej więcej ustabilizowane, ale w najbliższym czasie czeka mnie jeszcze diagnostyka przysadki. No masakra jest z tymi chorobami, trzymaj się, dużo zdrowia :)