Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jako że zachciało mi się VR #gamedev stwierdziłem że najlepszą opcja będzie przeniesienie się do salonu gdzie moge robić i testować w tym czasie. PC jest podpięty do TV i rutera, ale 65calowy OLED to nie najlepsze środowisko do pracy, więc potrzebuje w jakiś sposób ogarnąć bezprzewodowe przesyłanie obrazu do monitora.
Co polecacie? Jak to ugryźć?
  • 4
@Tymariel: Nie odpowiem na pytanie bo nie wiem. Ale wrzucę ciekawostkę: Kabel HDMI dla zwykłego obrazu fullHD przesyła dane z prędkością 3.96Gbit/s. To może być powiązane z tym że rzadko się przesyła obraz bezprzewodowo ;)

HDMI 1.0 uses TMDS encoding for video transmission, giving it 3.96 Gbit/s of video bandwidth (1920 × 1080 or 1920 × 1200 at 60 Hz)

source: https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
@Tymariel ja mam Gigabyte Skyvision i sprawdza się fajnie. Nawet czasem gram w ten sposób. Z wad to jednak trochę gorszy obraz i czasem artefakty więc do używania cały czas to niekoniecznie się nada bo może męczyć. To stary sprzęt. Pewnie teraz są już jakieś nowsze wersje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepodszywamsiepodbiauka: budżet jest taki że zależy mi przede wszystkim na wygodzie i jakbym chciał to mógłbym kupić iMaca albo następny potworny komputer z 3080 i postawić w salonie i przesyłać sobie pliki z jednego do drugiego ale ile można mieć tego sprzętu.