Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: Mój ulubiony lewak i jeden z najinteligentniejszych ludzi na Ziemi (ponoć), kiedy startował w wyborach na prezydenta jego oponent podczas debaty w TV powiedział mu, że jest inteligentniejszy od każdego z zebranych w tej sali :D Zizek to najlepszy obecnie żyjący filozof.
@Aleksander_Newski: Nie rozumiesz chyba różnicy pomiędzy marksizmem, komunizmem a spaczonym systemem socjalistycznym, nie zmienia to faktu, że gość nabiłby JKMa na pal w dyskucji zresztą jak był w Polsce to ponabijał dziennikarzy ;]. Poczytaj najpierw jego książki albo zapoznaj się z jego filozofią Lacanowską ale tak to jest jak się pierwszy raz w życiu słyszy o największym obecnie żyjącym guru filozofii. "Most of the idiots I know are academics" ~Slavoj Žižek
Nie rozumiesz chyba różnicy pomiędzy marksizmem, komunizmem a spaczonym systemem socjalistycznym


@Jariii: W takim razie mi wytłumacz. Może te wszystkie rozmowy z marksistami, czytanie Kapitału, Manifestu, "Imperializmu jako..", czy innych książeczek było tylko halucynacją z niedożywienia i się mylę.
@Aleksander_Newski: Twoja ignorancja poraża trzech największych myślicieli XIX w. to Marks, Freud, Darwin. Pisząc, że np. "Kapitał" Marksa to głupoty sam siebie ośmieszasz :} Pisałem z jednym znawcą Marksa typowy Korwinek "Marks pisał głupoty..." a potem "Kapitalizm rozwija się od kryzysu do kryzysu." Geniusz, twierdził, że Marks pisał głupoty ale co drugi komentarz cytował Marksa. Najwięcej do gadania mają ci co nigdy nie przeczytali lub nie zrozumieli tego o co chodziło
@Jariii: Bardzo mi przykro, że po jednym poście wnioskujesz, że jestem ignorantem. Tak czy inaczej nie skończyłem czytać Kapitału, pewnie dlatego, że dla mnie jako 16-17 latka istniało wtedy wiele ciekawszych pozycji. Jak choćby Ludzkie Działanie, czy nawet Bakunin, który choć obrzydliwym lewakiem był, to Marksa w wielu sprawach zaorał bardzo ładnie (nie pierwszy i nie ostatni raz).

Nie interesuje mnie za bardzo jak wyglądała Twoja rozmowa z "typowym Korwinkiem". Po
@Aleksander_Newski: Wstawka o ignorancie poleciała, bo mi się nie chce czytać kolejnych wypocin gimbusa od JKMa, nic nie wiem ale się wypowiem. Marksa i komunizm należy rozpatrywac jak Platona i jego "Państwo", bez wpływu na historię, amerykanie mają łatwiej pod tym względem. Idee Marksa miały ogromny wpływ na wiele dziedzin życia i historię świata wstyd ich nie znać ale twierdzić, że są głupie, bo się z nimi nie zgadzam to chyba
@Jariii: Komunizm jest z oczywistych względów niemożliwy do realizacji. Ale różnica między Marksem a Platonem jest taka, że wyznawcy tego pierwszego próbowali i wciąż próbują wskrzesić jego nierealne idee do życia. Najzwyczajniej w świecie nie da się obronić teorii walki klas, nie da się obronić historycznego materializmu (Gdyby Napoleon zginął na Korsyce, to inny człowiek zająłby jego miejsce i dokonał jego dzieł, bo historia tego wymagała) - Engels, cytat
@Aleksander_Newski: To nie jest takie nieoczywiste jak ci się zdaje, sporo ludzi było marksistami, ba nawet polscy komuniści walczyli z bolszewikami. Co do Platona ktoś kiedyś porównywał kościół do "Państwa" Platona. No właśnie Engels to nie Marks, on dokończył jego idee, to tak jakby ktoś dopisał rozdział w "Biblii, o ile poliligizmu faktycznie pronić się nie da, tak wiem nie jestem marklsistą ;] to historyczny materializm już jak najbardziej np. sytuacja