Wpis z mikrobloga

#pizzazmarketu <--- testuję pizzę dostępną w sklepach

Jeśli chodzi o mrożone pizze, to Lidl póki co naprawdę pozytywnie zaskakuje. Recenzowałem tu wcześniej pizzę 4 sery marki Italiamo i była to jedyna Quattro Formaggi, którą w swoim życiu zjadłem z przyjemnością. Dziś nadszedł czas na recenzję jej mięsnej siostry.

Lidlowa pizza Arrabbiata sprawia bardzo dobre wrażenie po wyjęciu z pudełka - na spodzie otoczonym puszystymi rantami znajdziemy dość solidnie rozłożone składniki w postaci salami, grillowanej papryki, czerwonej cebuli i ostrych papryczek. Nie ma tego za dużo, ale o to właśnie chodzi. Mamy nie być przytłoczeni smakami. Czy udało się osiągnąć tę równowagę? O tym za chwilę.

Po upieczeniu pizza prezentuje się bardzo apetycznie. Ciasto ugina się pod palcami i jest przyjemnie delikatne w smaku, niczym świeżo wyjęta z pieca bagietka. Nie dziwota - w przeciwieństwie do innych producentów, tutaj zamiast drożdży do wyrastania ciasta użyto zakwasu pszennego. Muszę przyznać, że to ciasto tak bardzo przypadło mi do gustu, że każdy kolejny kawałek zaczynałem od... brzegów.

Jak już wcześniej wspominałem, nie przesadzano ze składnikami, co powinno dać przyjemną równowagę smaków, jednak została ona lekko zaburzona przez zbyt intensywny sos. Podczas jedzenia na języku cały czas odczuwałem lekko kwaśny posmak, który zakłócał pozostałe doznania. Jest to o tyle dziwne, że przy degustacji pizzy serowej z tej samej serii nie miałem takiego wrażenia. A może to któryś ze składników puścił soki podczas pieczenia?

Producent na opakowaniu obiecuje lekko pikantny produkt. Nie jestem znawcą ani fanem ostrej kuchni, ale moje kubki smakowe nie zostały nawet w najmniejszym stopniu podrażnione. Jedyne, co pomyślałem, to: "o, smakuje trochę inaczej niż zwykle". Jeśli oczekujesz więc pikantnych doznań, dopraw tę pizzę ulubioną przyprawą.

Tak czy siak, Arrabbiata od Italiamo ląduje na mojej liście "kiedyś Cię jeszcze zjem". Mimo paru niedociągnięć jest to naprawdę dobra pizza za tę cenę, więc jeśli jesteście akurat w Lidlu, a nie macie akurat pomysłu na obiad, to bez obaw możecie kupić właśnie ją.

Do kupienia w: Lidl
Cena: 11,99 zł

Moja ocena: 8,5/10

#pizza #fastfood
przecietnyzjadaczpizzy - #pizzazmarketu <--- testuję pizzę dostępną w sklepach

Jeś...

źródło: comment_16364906772qS3geBhZyqazNC9YvVBOF.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz