Wpis z mikrobloga

  • 303
Na reddicie większość użytkowników obwinia Łukaszenke za obecna sytuację na Białorusi. Duza część pisze o tym, że Polska powinna dostać wsparcie z UE oraz NATO w związku z kryzysem, a także prowokacjami strony Bialoruskiej. Część również chwali, że Polska nie daje sobie wejść na głowę imigrantom.
W Polsce natomiast istnieją grupy, które uważają, że Polacy powinni się ugiac, bo co powie zachód. To jest dobry przykład jak siedzenie w swojej bance informacyjnej (kontakt ze znajomymi o tych samych pogladach, czytanie materiałów tylko ze stron piszacych tak jak dana osoba ma poglady, itd.) potrafi ograniczyć postrzegania świata.
#bialorus
  • 34
W Polsce natomiast istnieją grupy, które uważają, że Polacy powinni się ugiac, bo co powie zachód. To jest dobry przykład jak siedzenie w swojej bance informacyjnej


@Dariel: to nie to, to przykład kompleksów. Przeważnie ludzie, którzy nigdy nie wyjechali za granicę są przekonani w jak beznadziejnym kraju żyją i jakie mają wyobrażenie o zachodzie. Wystarczy trochę się ruszyć żeby docenić to co się ma.
via Android
  • 1
@WypadlemZKajaka ale jedno nie wyklucza drugiego. Banka informacyjna również wpływa na kompleksy, jeżeli pozyskujesz informacje od osob, ktore też maja ten kompleks i go pielęgnują.
Dlatego ja staram się zbierać dane z prawejboraz lewej strony. Podobnie mam wśród znajomych osoby głosujace na lewice jak i pis czy konfe. I mimo że mnie znają, to wystarczy że się z nimi w czymś nie zgodzę to narracja "bo Ty jestes za X lub Y"
via Android
  • 2
@WypadlemZKajaka dokladnie tak. Chociaż ostatnio zauważyłem, że mój argument jest przeważająca strona w dyskusjach, np. wypowiedzialem się w temacie utrzymania kompromisu aborcyjnego + ewentualne zmiany liberalizujace podejscie, to znajoma podczas dyskusji na ten temat zaczela od "nawet Dariel nie jest za zakazem aborcji", tak jakbym był jakimś ultraprawicowcem. Ciężko być centrysta xD
@Dariel: Lewa strona jest #!$%@? tak samo jak i prawa - nie widzą szerszego kontekstu i tego, że życie nie jest czarno-białe, a ich widzi mi się w danej kwestii może być po prostu #!$%@? wynikającym z tego, że nie widzą nic poza swoją bańką. I obie strony wbrew pozorom są do siebie bardzo podobne, ale oczywiście nigdy tego nie zrozumieją, bo ze swojego pudełka nie wyjdą. Skrajniacy to najbardziej #!$%@?
@Dariel a czy ludzie nie mogą mieć różnych zdań na różne tematy? Dlaczego trzeba sobie od razu skakać do gardeł i wyzywać od prawaków bądź lewaków? W obecnej sytuacji popieram niewpuszczenie uchodźców do kraju, ale rozumiem też niektóre argumenty tych, którzy chcą im pomóc.
via Android
  • 0
@odidouo1 alez ja uwazam, że odmienne zdanie to motor napędowy rozwoju. O ile nie jestesmy zacietrzewieni i głusi na logiczne argumenty, to rozmowy i dyskusje rozwijaja nad jako ludzi.
@Dariel: Chłopie, jak grupa? Zdecydowana większość - w tym w opozycji do PiSu - jest za ochroną granic. To ze masz kilku debili który uważają inaczej, nie znaczy, że jest to jakaś znacząca część. Tak więc przestańmy zajmować się tymi dabilami, i w chwili gdzie sytuacja robi się nieciekawa skończmy z wojną polsko-polską.