Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
Szkoda mi tych ludzi

@bury256 każdemu normalnemu szkoda tych ludzi, a najbardziej szkoda mi jest, że osoby odpowiedzialne za cierpienie tych ludzi w ogóle za to nie odpowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@bury256: Nie obiecano, tylko oni wiedzieli, że to będzie niewiadoma. Wystarczy poczytać komentarze innych Irakijczyków, którzy są z nimi i im kibicują.
Co nie zmienia faktu, że nie można ich wpuścić bo zaraz byłoby ich milion na granicy.
No i jeszcze jedno. Nasz protest w Warszawie, ten odnośnie Pszczyny wykorzystano, by powiedzieć im, że to Polacy protestują by otworzyć granice. Absurd.
I według mnie jacyś Polacy w tym maczali palce.
  • Odpowiedz
  • 24
@Krolowa_Nauk tak jak napisałeś, świat nie jest zero-jedynkowy. Z tego co wiem, większość z tych osób nie ma żadnego dowodu osobistego, albo jakieś falszywe dokumenty, przez co cofniecie ich jest niemalże niemożliwe. Podczas wielkiej fali kilka lat temu było podobnie, więc samo śledztwo może trwac kilka miesięcy a nawet lat i nic z tego niewyniknie, więc przez ten czas co mamy z nimi zrobić? Przyjąć ich w tysiącach i płacić ogromny hajs
  • Odpowiedz
  • 21
@RzutKamieniem Masz w zupełności rację jeżeli zakładamy że ci ludzie wiedzieli w 100% na co się piszą i nie byli mamieni propagandą o "pięknym zachodzie" i "dobrobycie". Że wystarczy dolecieć na Białoruś (z samolotami nie ma problemu) a dalej będzie transport na zachód. To jest zorganizowana akcja i bardzo bym się zdziwił jeżeli tam u nich na miejscu w ich kraju nie było wręcz namawiani przez współpracowników rosyjskich służb na migrację na
  • Odpowiedz
@bury256: też mam mieszane uczucia. Z jednej strony po coś są te granice, z drugiej ludzie cierpią. Prowoderem z tego co sie orientuję jest Białoruś, może jakieś mega ostre sankcje międzynarodowe ostudziłyby ich działania?
  • Odpowiedz
@bury256: Ogarnij się, większość z tych osob na granicy to mężczyźni w wieku poborowym którzy uciekają ze swoich krajów bo są dezertermi i wojownikami ISIS
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 119
@bury256: ja sobie odpuszczam czytanie wykopu obecnie. Nie wiem czy to lata robią swoje czy co, ale ciężko mi się czyta mikroblog zawalony smieszkami z tych ludzi i komentarze typu: rozstrzelać to bydło, oblać zimną wodą, zrzucić na nich napalm itd. Też mam nadzieję, że piszą to trolle i dzieciaki, które jeszcze nie zaznały empatii. Nie jestem tym słynnym lewakiem, nie wpuszczę ich do mojej malutkiej kawalerki, ale przekazałem im trochę
  • Odpowiedz
ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej


@bury256: a to ja im coś obiecałem? Jak obiecam Twojej babci, że jak przepisze na mnie mieszkanie w zamian za, a szkoda strzępić ryja...
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem:

Bo po pierwsze trzeba być debilem, żeby zainwestować w coś takiego i oczekiwać rezultatów nie biorąc pod uwagę, że coś takiego jak Straż Graniczna istnieje.


Pytanie co im naopowiadali agenci Łukaszenki? Czy przypadkiem nie, że jest zielona granica i można nocą przejść lasem? Że nie jest chroniona? Przecież to nie kwestia bycia debilem, oni nigdy nie wiedzieli europejskiego kraju, skąd mają wiedzieć jak tam naprawdę jest?

Po drugie ich roszczeniowość
  • Odpowiedz
@bury256: Jak dla mnie to powinniśmy ich pakować w rozklekotane autobusy i spod granicy zawozić po granice niemiecką, dać po czerstwej bułce, zeby jak najgorzej pl wspominali jako biedny kraj, dac mape i elo, tam na berlin. Skoro ue ma w dupie to i my powinnismy, bo oni i tak nie do nas chcą ¯_(ツ)_/¯ Upewnic sie że jak wjechali tak wyjechali i elo
  • Odpowiedz