Wpis z mikrobloga

#bialorus

No dobra, przez chwilę wyglądało, jakby chcieli pogonić ich autostradą na przejście graniczne. Gdyby cała ta rzesza bez paszportów ustawiła się grzecznie w kolejce i jeden za drugim poprosiła o azyl, nie ma opcji, musielibyśmy się nimi w ten czy inny sposób zająć. Do czasu weryfikacji zgłoszeń i decyzji.

A ci zganiają migrantów prosto w las i lokują z dala od przejścia. Więc jedno z dwojga, albo chcą kontynuować próby przedzierania się na lewo, tym razem na liczbę, albo robią miejsce dla kolejnych grup a te obecne staną obozem czekając na pozostałych i dopiero potem zbiją się na przejściu.

Swoją drogą, szacował ktoś aktualną liczbę migrantów na Białorusi?
  • 7
@krystal_Tri_tapik: O to chodzi że oni nie chcą byśmy się nimi zajęli, bo wtedy zostali by w PL. Oni chcą się na dziko przedrzeć do Rzeszy i tam się zgłosić, żeby żyć z socjalu jak ich kuzyni.
SG już wielokrotnie przepędzała auta na niemieckich blachach z granicy.
@krystal_Tri_tapik: No, zmuszono ich żeby zapłacili kupę kasy za lot na Białoruś i transport do granicy z PL. Przecież to wszystko biznes, Baćka stał się human trafficer, na skalę która zawstydziła by gangsterkę.

Dobrze wiedzieli w co się pchają.
@krystal_Tri_tapik: Powtarzam, zapłacili za bilet i przerzut do granicy. Zresztą, nie wiem, może i naściemniano im że ich przerzucą do Polski.

Z tą głupotą to różnie bywa zależnie od okolicy. Niektórzy są tak głupi że byś nie uwierzyła.
Co ja się nasłuchałem od chłopaków co byli w Afganistanie...