Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rakiwo: studiowałem filologię polską i znam rdzenie pochodzenia języków. Ja rozróżnię z jakiej grupy językowej pochodzi język, specjaliści i tłumacze odróżnią odpowiednie narzecza. Pisząc "jesteś w stanie" stosuję pewne uogólnienie oznaczające "instytucja/organizacja po zatrudnieniu tłumaczy jest w stanie". Czy naprawdę wszystko trzeba jak krowie na rowie?

I nie uderzaj w stosunku do mnie w tony serwilistyczne wobec władzy. Bo ja ani z kodowcami, ani lampertami nie mam nic wspólnego i zaraz
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Ale Ty ogarniasz, że Afganistan to nie jest jednorodny kraj tylko kraj plemienny, które zamieszkuje kilkanaście plemion, które również występują w innych okolicznych krajach jak Irak, Iran, Indie, Pakistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan? Czy do ciebie to nie dociera? WIęc skończ bredzić o filologii polskiej, bo bliski i daleki wschód to nie Polska, tam często obywatelowi Afganistanu bliżej do swojego plemiennego ziomka z Indii niż współobywatelowi z innego plemienia zamieszkującego też
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel kto ci ich będzie typie deportować? Za czyje pieniądze ich do domu odwieziesz? Samolot ogarniesz? Taxi zamowisz? Za darmo to wszystko? XDDD Nie chce cie oceniać ale zgrywasz madrego, który ma sposób na migracje. Humanitaryzm, pragmatyzm ;D puste hasła, zero sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rakiwo: ty, Afganistan jest de facto w stanie wojny. To im się należy ochrona międzynarodowa czy nie?
Mogę też bredzić o budownictwie bo też mam je za sobą jeśli chcesz. Potrzebujesz więcej argumentów ad personam? @Pudelko1209: typie, za czyję pieniądze zrobisz mur? Nie zgrywam mądrego, zgrywam gościa który widzi zagrożenia płynące z odebrania podstawowych praw małej grupie. I jeśli pragmatyzm to dla ciebie puste hasło, to co nie jest pustym
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Afganistan jest w stanie wojny ale skąd Ty będziesz wiedział czy Pasztun, ktory do nas przybył jest z Afganistanu, Indii czy Iranu? A Tadżyk też może powiedzieć, że leci prosto z Kabulu jednocześnie będąc tak naprawdę z Tadżykistanu, Turkmenistanu lub Uzbekistanu, Kurd to może być nawet z Turcji bądź Syrii. Skoro żaden nie będzie miał dokumentów to językowo go nie dopasujesz do kraju bo to nie Europa. Wypowiadasz się w
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Człowieku, zejdź na ziemię i nie głoś bredni. Żeby ich wszystkich przyjąć, zorganizować im pobyt, upilnować, prześwietlić, ustalić dane osobowe (czego w połowie przypadków pewnie się nie da), przygotować wnioski o deportacje, a w końcu w udany sposób deportować (powodzenia), potrzeba w choooy ludzi, pieniędzy, zasobów i ośrodków, gdzie mogliby koczować. Jak ty to sobie wyobrażasz? Twoje piękne wizje to utopia. Wszystkie kraje, które wpuszczały imigrantów kończą tak samo -
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel Gdyby Polski rząd działał zgodnie z prawem, to każdy z tych ludzi zostałby złapany i albo
-dostałby azyl/ ochronę międzynarodową
-został deportowany.

Gdyby Polski rząd działał niezgodnie z prawem to w unii by wrzało na ten temat, a póki co Polska jest chwalona za tą postawę. Po drugie polityka to nie miejsce dla empatii. Polityka powinna być zimna i przynosić korzyści. Po trzecie i tak #!$%@?ć pis.
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel stawanie muru, który też pewnie #!$%@? da =/= załatwianie wywózki dla tysięcy imigrantów. Widzisz zagrożenia dla imigrantów, a nie dla swoich rodaków. Pojęcie wojny hybrydowej jest ci pewnie nieznane, o prowokacjach na granicy też nie słyszałeś? Strzały, detonacje ładunków, przepychanie imigrantów na naszą stronę granicy, przecinanie płotów? Zamknąłeś głowę tylko na swoją rację i nie widzisz, że te działania mają szersze znaczenie. Prawo, które jest łamane przez Białoruś? Spychają na nas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rakiwo: gratuluję sprowadzenia rozmowy do poziomu bagna, obśmiania interlokutora i potwierdzenia, że nie warto z tobą rozmawiać. Teraz zrób screen i idź na swoje konfederackie grupki pokazać swoją wyższość. Ja się cieszę z tych kilku plusów, które dostał mój bo komentarz, bo to mnie podnosi na duchu i okazuje, że dobrych, rozumnych ludzi, często patriotów jest wielu. Pa, w pracy jestem mury się same nie zbudują (tu masz następny argument, mimo
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel: Ty masz chyba jakąś odklejoną klepkę i #!$%@? ego, #!$%@? mnie interesuje twoja historia życiowa, jakimiś licencjatami z gówno kierunku to możesz robić wrażenie na swojej rodzinie, jeśli chcesz być szanowany jako rozmówca, to zamiast opowiadać czego to nie skończyłeś skup się na tym by w kwestii tego o czym rozmawiać posiadać choć elementarną wiedzę, bo wypowiadasz się o Afganistanie czy krajach staroperskich myśląc, że to jest jak w Europie
  • Odpowiedz