Wpis z mikrobloga

Hej, zastanowiła mnie ostatnio jedna rzecz, mianowicie:

Czemu nikt nie lata na księżyc?

W zeszłym wieku parę razy polecieli a potem nagle cisza. Przecież w obecnych czasach to chyba nie jest nic trudnego? Na pewno jest wiele osób które chciałyby tam polecieć i wiele osób na to stać, więc o co chodzi?

Nie żebym od razu węszył jakieś spiski ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak mnie to po prostu ostatnio zaciekawiło.

#astronomia #astronautyka #spacex #nasa
  • 78
  • Odpowiedz
@Virsky: hm brak jest misji załogowych ale masa misji lata na księżyc. Obecnie chińczycy bardzo mocno przygotowują się do utworzenia pierwszych kopalni i wygląda na to że mogą nawet wyprzedzić usa choć może to wynikać głównie z tego że te chwilowo odpuszczają i nie są zainteresowane wyścigiem.
  • Odpowiedz
W zeszłym wieku parę razy polecieli a potem nagle cisza. Przecież w obecnych czasach to chyba nie jest nic trudnego?


@Virsky: To nadal jest piekielnie drogie, patrz koszty programu Artemis :-) Tak jak kilku tu już napisało, nie ma potrzeby eksploracyjnej (nic tam nie ma wartościowego), dla reklamy i fejmu wydanie kilkaset milionów USD to jednak jest za dużo...

Dopiero jak Musk zrobi Starshipy to będzie o czym rozmawiać.
  • Odpowiedz
@Virsky: Jeśli dobrze pamiętam, to pierwsze misje Apollo miały 5% szans na przeżycie. Wtedy to było dużo. Teraz NASA nie pozwoli żeby cokolwiek poleciało z tak niską szansą na przeżycie załogi.
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc nikt mnie do tej pory definitywnie nie przekonał.


@Virsky bo jesteś kompletnie zamknięty na jakiekolwiek argumenty, po prostu lądowania nie było i tyle. Jest cała masa dowodów, badań ale co z tego, CIA wszystko zafałszowalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Virsky: "Wystarczy zatuszować na krótszą metę, a potem starannie kontrolować przekaz medialny. Japoński system sondowy jest w najlepszym wypadku od dawna zhackowany, a w gorszym od początku pracuje dla CIA."
No jak Ty piszesz takie wymysły bez żadnego pokrycia to się nie dziwię że nikt Cię "definitywnie nie przekonał"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@Virsky: Jestem pewien, że nawet jakby cie zabrano na księżyć to byś tłumaczył wszystkim jak to ci shackowano ekran w kombinezonie. Mam nadzieje, że trollujesz
  • Odpowiedz
@Virsky: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Lot na księżyc to potężny koszt i nie ma jakiegoś dużego celu do osiągnięcia lądując na księżycu. Amerykanie byli już tam jako pierwsi i pobrali materiał do badań.
  • Odpowiedz
@Virsky: Bo lądowanie na księżycu miało charakter wyścigu zbrojeń, to było takie międzymocarstwowe mierzenie sobie #!$%@?ów przez USA i ZSRR. Koszty programu Apollo były absrudalne.
  • Odpowiedz
@Virsky No właśnie nawet z tymi chętnymi na lot dla kaprysu jest problem, zdaje się jest kłopot z obsadzeniem kolejnego lotu turystycznego na Dragonie, bo brak kandydatów.
  • Odpowiedz
@Virsky: Dzieci w przedszkolu są bardziej otwarte na wiedzę niż ty xDDDDDD Gdyby Elon Musk i Joe Biden polecieli by z tobą na Księżyc czy Marsa, ty dalej wierzyłbys w spisek xD
  • Odpowiedz