Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krakow #linkedin #agh #korposwiat

Ktoś mi jest wstanie wytłumaczyć czemu tak wielu absolwentów AGH czy UEK pracuje w SS (State Street) po +5 lat? Przecież to jedna z najgorszych korpo w Krakowie, jakieś hinduskie rekrutacjie xDD

Czy Ci ludzie nie mają ambici czy przebimbali studia i tam pracują

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61867705ecf1ee000a066e78
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 33
@rachuneksumienia: No z tymi względnie niezłymi pieniędzmi to bym nie szalał, SS trzyma te same widły chyba od 10 lat, na wejście junior ma mniej niż kasjer w lidlu :D co do reszty pełna zgoda.

A co do tego co pisał OP, do stejta przychodzi się na 1-2 lata i ucieka albo zostaje na 5+ lat. Też trochę nie rozumiem tych drugich, ale jak ktoś ma kredyt na 30 lat i
@Syriusz_krk: bo w sumie myślę żeby spróbować roboty w jakimś korpo, nie wiem tylko jak się zabrać do tego, do tej pory wyłącznie kołchozowałem. Jestem na 3 roku, umiem angielski na poziomie mniej więcej B2/C1, niemiecki B1/B2 (w trakcie nauki, więc z perspektywą na w miarę dobrą znajomość), mógłbyś mi coś doradzić?
@AnonimoweMirkoWyznania większości ludzi po studiach wystarcza praca nine to five za 4-5k brutto. Nikt nic od nich nie chcę, przychodzą robią swoję i wychodzą. Popracują jakiś czas i dopiero jak się zorientują że w wieku 40 czy 45 lat w sumie to tak słabo siedzieć i przeklejać dane do Excel'a to szukają innej roboty. Pierwsza praca zaraz po studiach w korpo daje jeden niepodważalny plus w CV, potwierdza znajomość przynajmniej jednego języka
@Syriusz_krk: póki co studiuje filologię angielską, nie wiem jeszcze gdzie na magisterkę pójde. moje zainteresowania raczej nie mają wiele wspólnego z moimi ewentualnymi perspektywami zawodowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
AluminiowaKreatura: @rachuneksumienia: nie porównujmy się do średniej krajowej, do której zaliczają się również pracownicy niewykwalifikowani i polska Ź tylko do realnych możliwości w innych korpo za klikanie w excela - nie piszę o IT tylko o tych quasi finansowych/analitycznych stanowiskach - przy 5 latach doświadczenia można już zarabiać przyzwoicie (kilkanaście k brutto) przy takiej samej stabilności i spokoju. Warto skanować rynek pracy i brać udział w rekrutacjach, żeby byc zorientowanym
OP: @Loginconajmniej4znaki: @trevoz: @rachuneksumienia: @yavad: @Syriusz_krk: @AnonimoweMirkoWyznania: @konsul543: @DJtomex: @Ciosam_sosne_buk_i_dab: @marek361: Pracowałem w big4, w shell'u i capgemini. Kiedyś rekrutowałem się do SS, ale XD

Chodzi właśnie oto, że Ci ludzie obudzą się w wieku 40-45 lat, że gówno umią i nie są nic warci poza tymi korporacjami, a korporacje zwiną się do tańszych destynacji i będzie kwik i bezrobocie

Zaakceptował: