Wpis z mikrobloga

jesli jestem na keto już kilka miesiecy i przy sporadycznym zjedzeniu (raz na 3 tygodnie załóżmy) czegos bardziej węglowego typu sushi, pizza etc... to wyrzuci mnie z ketozy?
#keto
  • 13
@michal_77: Tutaj tylko jeszcze taka moja mała uwaga - po pierwszych takich cheat day'ach organizm może trochę zgłupieć, więc możesz być trochę senny, głowa może Cię trochę boleć no i będzie Ci się chciało pić. Ale im częściej będziesz coś takiego powtarzał to nic nie będziesz czół.
@michal_77: Nie wiem czy dasz radę tyle wypić :P
Na keto drastycznie spada tolerancja na alkohol, dla mnie kiedyś butelka wina to było tak żeby złapać humorek, to teraz jestem już pijany :P
Alkohol sam w sobie nie wywala z keto, jedno piwo ma ok 10g węgli, więc przy 5 też nic się nie stanie.
@michal_77: Ja się zawsze czułem następnego dnia po prostu źle. Kluczowe jest, żeby zakończyć wyskok na jednym cheat mealu i od razu wrócić do keto, a nie jest to takie łatwe, bo po wyrzucie insuliny będziesz odczuwał głód i chęć #!$%@? płatków z mlekiem czy innego gówna. Warto też ogarnąć jakiś wysiłek fizyczny (jeśli cheat łączył się z alkoholem to chociaż spacer) i/lub dłuższy niż zwykle post.
@gundis24: @michal_77: pamiętam pierwszy cheat meal na keto.
Pojechaliśmy na food trucki. Wjechały jakieś burgery - było jeszcze git. Na dobicie wzięłam churosy z Nutellą.
Ledwo dojechaliśmy do domu, ogarnęł nas taka senność. Po powrocie 3 godzinna drzemka.

Teraz, po za dużej ilości cukru, poza objawami fizycznymi(wzdęty, twardy brzuch, gazy i ciągle chce mi się pić), mam jeszcze jakieś #!$%@? sny. Za każdym razem XD