Wpis z mikrobloga

których przykładem jest możliwość przerwania życia zdrowej osobie ot tak "na życzenie"


@FailureMaster: Przykładem jest np. przerwanie życia zdrowej matki na życzenie Godek i Ziobry?
  • Odpowiedz
  • 0
@KomentatorTramwajowy a co czyni człowieka osobą? Osobiscie jestem zwolennikiem podejscia, ze nie da sie skrzywdzić nieswiadomej istoty, a plod jak wiemy swiadomosc uzyskuje dosc późno - wrecz na etapie zblizonym do samodzielnego rozwoju juz poza macicą.

Z reszta... To nie ja wymyslilam toerie o porodzie jako zmianie lokalizacji. To nie moj fikołek :D
  • Odpowiedz
@FailureMaster: ciekawe co się stanie jak prawaki odkryją, że aborcja i programy jak planned parenthood bardzo mocno targetują w mniejszości narodowe, więc jak zakażą aborcji to ich ulubiona biała rasa w kilka lat sama będzie w mniejszości yayayayaya
  • Odpowiedz
@analnedoznaniachomikasyfilityka: no i co ma z tego wynikać? Jeśli rozmawiamy o tym, czy aborcja jest moralna i powinna być dopuszczalna to obchodzi nas człowiek w znaczeniu moralnym, nie taksonomicznym. No bo dlaczego zygota ma mieć takie prawa jak dorosły człowiek? Bo ma takie samo DNA? Człowiek ma pewne prawa, bo jest świadomą istotą, to jest ich źródło. Zygota, płód (co najmniej na pewnym etapie) jej nie ma.
Koroluk w swoim filmie
  • Odpowiedz
@progressive: wyjaśniłem ci powyżej dlaczego płód z moralnego punktu widzenia nie jest tym samym co dorosły człowiek. Czego nie rozumiesz? Człowiek ma pewne prawa przez to, że jest świadomą istotą, płód nią nie jest
  • Odpowiedz