Wpis z mikrobloga

Elo mireczki.
Chciałbym spróbować jazdy na #motocykle ale nie mam prawa kat. A dlatego najpierw będę chciał kupić #motocykle125 i zobaczyć czy mi sie to w ogóle podoba i czy ewentulany dojazd do pracy ma sens. Stąd moje pytania:
* Jak się na tym jeżdzi jezeli mam 190cm i 100kg wagi?
* 125 są mniejsze niż normalne?
* Nie będę wyglądał jak bym jeździł jakaś zabawką?
* Da radę tym podjechać pod górkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak macie jakieś propozycje co mógłbym kupić na najbliższe lato to dzięki za radę. Na raze interesują mnie typy naked.
  • 29
@HadHod: Nie ma sensu, idź na wiosnę na kurs normalny na kategorię A, zapłacisz za to mniej niż za jakąś chińską 125 a będziesz miał jakiś pogląd czy w ogóle chcesz jeździć i przede wszystkim złapiesz jakieś podstawy. Jak nigdy niczym nie jeździłeś to wsiadanie nawet na 125 może skończyć się ciekawie 8)

Większość 125tek jest mniejsza niż normalne, będziesz wyglądał jakbyś jeździł zabawką, pod górkę podjedziesz ale z wyprzedzaniem czegokolwiek,
@HadHod: majac 100kg i 190cm jezdzi sie #!$%@? na 125, wiem z autopsji XD

z duzych -> albo varadero 125 albo junak m16. masz do wyboru kupic porzadnego starocia lub nowego chinola :D ja kupilem rocznego junaka, ojezdzilem prawie 3000km, sprzedalem nawet nieco drozej niz kupilem a na wiosne bede robic prawko docelowe.

junakiem razem z żoną na plecaku pojechaliśmy na Lubawkę, okolice Pilchowic, przez Sowie. było troche żenująco pałować go
@HadHod: Jak jesteś z Warszawy lub okolic to mogę Ci udostępnić Varadero 125 do przymierzenia się. Jak się zdecydujesz to puszcze Ci po taniości, bo nie jest w idealnym stanie.
Nie ma sensu, idź na wiosnę na kurs normalny na kategorię A, zapłacisz za to mniej niż za jakąś chińską 125 a będziesz miał jakiś pogląd czy w ogóle chcesz jeździć


@tagan:
kij tam, niech od razu siada na litra i odkręca manetę, w razie czego ucieknie bez prawka przed bagjetami no nie xDDDDDDDDDD

@HadHod:
najlepiej? znajdź kogoś, kto ma 125ccm i pojeździj, przekonaj się sam
zakładam, że latałeś za
Nie wiem skąd Ci do głowy przychodzą takie pierdoły, ale napisałem zupełnie co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tagan:
że ma od razu robić kategorię A, uprzednio nie sprawdziwszy w ogóle co i jak
rozsądnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
LITRE BEZ PRAWKA

...a tak na poważnie to śmigałem rok czasu na 125ccm a katB. Miałem Daelima Roadwin 125. Wdzieczny, beawaryjny i duzy motocykl. Robiony na ramie suzuki GS500. Silnik ma chlodnice oleju wiec mozna cisnąc i nie bedie zdychal. Spokojnie laciał 100 i utrzymywal ją bez problemu nawet na dlugich trasach. Pali tyle co nic. Najważniejsze jednak, że jest spory i bedziesz mial mozliwosc sprawdzic jak to jest na normalnej wielkosci
Nie no, zdecydowanie lepiej siadać na 125tkę bez jakiejkolwiek wiedzy chociażby jak to skręca i zabić się na pierwszym zakręcie.


@tagan:
czy ty właśnie jazdę komarkiem skrzyżowanym z rowerem zrównałeś do jakieś rocket science na które trzeba mieć uber przeszkolenie? XD
Jak się na tym jeżdzi jezeli mam 190cm i 100kg wagi


@HadHod: normalnie, to nie są wymiary giganta

125 są mniejsze niż normalne


@HadHod: zazwyczaj tak, są mniejsze w rozumieniu mniejszych elementów konstrukcyjnych, ale sam trójkąt siedzenie-kierownica-podnóżki jest taki jak w motocyklu większej pojemności

Nie będę wyglądał jak bym jeździł jakaś zabawką?


@HadHod: no jeśli to jest ważne, to absolutnie nie powinieneś patrzeć na 125ccm, bo co sobie pomyślą
Nie mam nic do dodania więcej bo widzę, że to nie ma najmniejszego sensu, pozdrawiam :)


@tagan:

niech 'bezkosztowo' pojeździ na czymś mniejszym, liźnie tematu, utrzymania sprzętu itd, jak się spodoba to będzie się rozwijać dalej
może niech od razu wyda na kurs, jakąś szejsete, ubranie kilka tysiaków i stwierdzi że to nie dla niego? XD

aha, wiadomo że jak masz 125ccm to musisz manetę do końca odkręcać, jak literek to
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem wniosków


@tagan:
smiało, czytaj do skutku aż zrozumiesz
a jak nie dajesz rady to poproś kogoś dorosłego o pomoc :)

niech 'bezkosztowo' pojeździ na czymś mniejszym, liźnie tematu, utrzymania sprzętu itd, jak się spodoba to będzie się rozwijać dalej

może niech od razu wyda na kurs, jakąś szejsete, ubranie kilka tysiaków i stwierdzi że to nie dla niego? XD


pozderki mordziaty, sztywniutko na
@HadHod: idź do szkoły jazdy - weź sobie 2h i pojeźdź na placu na wszystkim, co mają. Po 1. nie wydasz kupy kasy na coś, co może Ci się nie spodoba. 2. Zrobisz to w kontrolowanych warunkach z instruktorem, a on będzie najlepiej wiedział, czego Ci potrzeba na początek. 3. Nie zrobisz sobie ani nikomu krzywdy.
@HadHod polecam wypowiedź tego mireczka: @tagan: . Też chciałem spróbować, polazłem na kurs do fajnej szkółki (dali mi pojeździć podczas kursu na 125, 300, 600ccm, w tym polecieć +100kmh na drodze technicznej przy ekspresówce). Dali się wywrócić, poślizgać w deszczu etc. Spodobało mi się, zrobiłem prawko A i 10 lat później kupiłem moto ( ͡° ͜ʖ ͡°)