Wpis z mikrobloga

Elo mireczki.
Chciałbym spróbować jazdy na #motocykle ale nie mam prawa kat. A dlatego najpierw będę chciał kupić #motocykle125 i zobaczyć czy mi sie to w ogóle podoba i czy ewentulany dojazd do pracy ma sens. Stąd moje pytania:
* Jak się na tym jeżdzi jezeli mam 190cm i 100kg wagi?
* 125 są mniejsze niż normalne?
* Nie będę wyglądał jak bym jeździł jakaś zabawką?
* Da radę tym podjechać pod górkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak macie jakieś propozycje co mógłbym kupić na najbliższe lato to dzięki za radę. Na raze interesują mnie typy n---d.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na kursie liźnie temat.


@programista3k:
następny, czytaj ze zrozumieniem:

niech 'bezkosztowo' pojeździ na czymś mniejszym, liźnie tematu, utrzymania sprzętu itd, jak się spodoba to będzie się rozwijać dalej

może niech od razu wyda na kurs, jakąś szejsete, ubranie kilka tysiaków i stwierdzi że to nie dla niego? XD
  • Odpowiedz
czy ewentulany dojazd do pracy ma sens


@HadHod: Powiem więcej. Jeśli nie jedziesz dalej niż do następnego miasteczka to większy motocykl wcale nie jest potrzebny. Chyba z 5 lat jeździłem 125 zanim się leniwie wziąłem za kat A.
  • Odpowiedz
@HadHod: wydaje mi się, że @tagan wyczerpał temat. Nawet jak chcesz tylko 125 to i tak idź do szkoły na 2-3h na przeszkolenie. Wydasz max 200 ale nabierzesz jako takiej pewności w poruszaniu się na moto.
Do miasta i do pracy możesz też rozważyć skuter 125 - często są masywne i trochę inaczej się na nich wyglada niż na moto 125, a w mieście wydaję mi się przyjemniejsze w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HadHod: Tak jak reszta Mirków pisze, ze 125 to najlepiej varadero. Niestety ich ceny sa tak wysokie ze lepiej zrobic A i kupic sobie jakas 500ke. Jezeli gdzies ci sie tam tli ze chcesz jezdzic motocyklami i moze bys w przyszlosci zrobil A. To zrob to teraz. Wydasz pewnie mniej pieniedzy i bedziesz mial dokument.
  • Odpowiedz
@HadHod: Większość wykopowych ekspertów zna tylko z 8-10 motocykli i zawsze będą doradzać to samo. Dla każdego varadero, jak chcesz criusera to honde shadow, a jak chcesz tani mało psujący się to Bajaj.

Dla takiej wysokiej osoby motocykl tańszy i lepszy z małymi właściwościami terenowymi to będzie Malaguti Dune/Derbi Terra. Znacznie lepszy niż Varadero.

A do typowego codziennego użytku lepiej weź Piaggio MP3 o pojemności 300-400cm3 bo możesz takimi jeździć
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: 300-400cm3 na kategorię B?
@HadHod: 125 często są bardzo malutkie, zwłaszcza te sportowe/miejskie, w tym nakedy. Ja przy 192cm ciekawie wyglądam na SV650S ale mi to wisi, bo moto mi się podoba :P I zaproponowałbym Varadero 125, o którym wspomniano wyżej. Malaguti i Derbi wyglądają bardzo fajnie, ciekawi mnie jak z serwisem tych sprzętów. Ciekawie też wygląda Romet ADV Pro 125. Niestety nakeda o dużych gabarytach chyba
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: tak 300-500cm3 możesz jeździć na kategorię B ponieważ chodzi o homologację, jaką dokładnie ma.

"Kierowcy mający prawo jazdy kategorii B zyskali możliwość prowadzenia motocykli trójkołowych, ale tylko takich, które zarejestrowano jako pojazdy kategorii L5e, zawierającej m.in. wymagania co do odległości między kołami bliźniaczymi (min. 460 mm). To oznacza, że o prowadzeniu motocykla o pojemności powyżej 125 ccm z wózkiem bocznym kierowcy mający tylko prawo jazdy kategorii B mogą zapomnieć,
  • Odpowiedz