Wpis z mikrobloga

  • 1
Jap.erdole.... moja irytacja #pocztapolska właśnie sięga zenitu..

Jak jest paczka 48 to robią wszystko żeby przypadkiem nie dostarczyć jej wcześniej! Moja paczka nadana wczoraj o 22, więc 48h mija jutro o 22. Myślicie że jutro mi ją dostarczą? Oczywiście że nie, bo jeszcze leży w miejscu nadania... w sobotę listonosz nie pracuje, poczta zamknięta więc swoją paczkę otrzymam w poniedziałek, albo i nie bo w niedzielę wyjeżdżam..... zajebiście...

Wszystkie firmy kurierskie nie mają problemu z tym, by dostarczyć paczkę na drugi dzień, to taki standard. A tutaj wielka łaska o wszystko i problem taki, że paczka od prawie 24h leży w miejscu nadania.........

#kurier #irytacja #postzdupy #przesylki #sprzedaz #zakupy #ecommerce
  • 20
@Luna98x: Zamiast się wściekać pomyśl logicznie dlaczego ta paczka jest w oddziale nadania. Kurierka to transport przeładunkowy gdzie przesyłki są przewożone wielkimi tirami i wyjeżdżają one z różnych miast o różnych porach. Szczerze bym się zdziwił gdyby paka nadana skądkolwiek o 22 pojechała gdzieś dalej w ten sam dzień. Nawet jakby magazyn był za ścianą to ta przesyłka musi być zarejestrowana, zeskanowana itd. Nie licz na cuda, że kurier będzie biegał
  • 0
@lgc89 to wszystko wydarzyć się może w firmach kurierskich. Sama miałam kilka razy sytuację, że paczka zamówiona wieczorem, po południu była u mnie rano, a jechała z końca Polski. Ale takie coś nigdy nie miało miejsca w Poczcie Polskiej.
Ale już powinna teoretycznie dziś wyjść po 15, a leży tam, gdzie leżała.


@xBARTEXx: A skąd ta wiedza, że powinna wyjść po 15 jak op nawet nie napisał skąd nadał przesyłkę? :) Wiesz... paczka może i wyjechać dzisiaj po 23 albo i później ale to nie oznacza, że wczoraj mogła wyjechać. Proces nadania przesyłki nie kończy się na oddaniu jej w okienku. Trzeba ją zarejestrować w systemie, wrzucić na taśmę, która
  • 0
@lgc89 jasne, pewnie wszędzie są takie procedury, tylko dlaczego PP zawsze wypada pod tym względem najgorzej? Może czas wprowadzić modyfikację procesów, albo napisać je od nowa..
@Luna98x: ( ͡ ͜ʖ ͡) Ja pitole, po co się tak nakręcać. Już sobie przewidziałaś i dopowiedziałaś jak będzie wyglądać najbliższe kilka dni odnośnie tej paczki. Już wszystko wiesz. A może jutro z rana przyjdzie i będzie git.

Generalnie uważam, że ludzie są teraz strasznie roszczeniowi. Przesyłka ma być najlepiej w kilkanaście godzin doręczona, bo inaczej jest lipa.

Ja zamówiłem sobie 2 dni temu rzeczy z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haosek: Noo dokładnie ja to mówię moim klientom bo muszą mieć na już na teraz na najlepiej na jutro. Jeśli chcesz mieć szybko to idź do najbliższego sklepu ale zapłacisz 3 razy więcej.
@DarkZizi: Tak ogólnie to PP ma jedną przewagę nad konkurencją, którą mało kto docenia. Rozpatrywanie reklamacji. Jeżeli daje PP dupy to zazwyczaj normalnie zwraca pieniądze itp. Próbuj w jakiś firmach kurierskich reklamować, że przesyłka zaginęła albo przyszła rozwalona. No, ale jestem pracownikiem PP to może jestem nieobiektywny. Tym bardziej, że teraz modny jest hejt na Pocztę, więc nie można mówić nic pozytywnego.

Swoją drogą hejt na Pocztę bierze się też z
@haosek: Pracowałem do końca października w PP i też uważam, że Poczta strasznie obrywa, i to chyba już bardziej z przyzwyczajenia. Każda firma kurierska codziennie czyta komentarze, że jest tą najgorszą. Ale Poczta ma jeszcze listy. Wyśle taki dzban towar listem ekonomicznym i porównuje do UPS Express za siedem razy tyle. No a Pocztex działa jak działa, ale wcale nie jest źle. Sam zamawiam ostatnio tylko Pocztexem i praktycznie wszystko mam