Wpis z mikrobloga

Pytanie do motoznawców, mechaników itp.
Muszę kupić nowy akumulator, poprzedni 95Ah, 950A. Pierwsza myśl to znaleźć taki sam jeśli chodzi o parametry i rozmiar (dzięki temu wchodzi idealnie we wnękę). Wrzucam na intercars do wyszukiwarki swój model auta i podpowiada mi jakieś małe pojemności (75 Ah, 700A). Jak sobie sam znalazłem jakąś Varte albo Boscha 95Ah to wyświetla mi, że niby nie pasuje do mojego auta. I mam zagadkę teraz. Czy dobierając akumulator do auta są jeszcze jakieś inne kryteria poza tymi o których piszę. Oczywiście zastanawiam się na AGM lub EFB ale nie wiem czy jest sens do auta bez start-stop. Co myślicie ? O czymś zapominam w doborze ?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytanie
  • 25
@jariosalieri Varta nie jest dobrą marką, wut? Przecież to jedne z droższych i najbardziej rozpoznawalnych akumulatorów, nie powiesz mi, że jakiś Kozak, Specbat, Solaris czy Jenox są lepsze. Inna sprawa, że trzeba też patrzeć na serie- u większości producentów masz "budżet, med i premium", czyli u Varty black, blue, silver- ja mam Wertteile który jest odpowiednikiem czarnej Varty (ta sama fabryka, ten sam nr seryjny, te same parametry) i po 4,5 roku
@jariosalieri Banner to wysoka półka, zgoda. A co do Exide- to jest to samo co Centra, sam nie miałem, ale z tego co wiem to loteria- jednemu śmiga 6-7 lat, a drugiemu padnie po dwóch... (choć po prawdzie sam się zastanawiam nad Exide, bo bardziej niż na trwałošci w latach zależy mi na tym, żeby przez te 2 lata nawet po dobie na dworze w -15 odpalił jak złoto i niezłym stosunku
@ZlodziejBilonownic: no nie bardzo to samo, bo Centra nalezy do Exide i jest ich budżetową marką. Ja kupiłem auto z rocznym bannerem i też musiałem wymienić szybko aku. Więc rzeczywiście loteria. Mówie tylko, że Varta jest przereklamowana. Dlatego kupiłem YUASA i jestem na razie zadowolony