Wpis z mikrobloga

Szkoda, że Polska zrobiła się takim katolskim i fanatycznym konserwatywnym szambem. Już sam fakt, że nie można usunąć płoda uszkodzonego czy chorego jest bezsensowny. Po co sprowadzać na ten świat kogoś, kto nigdy nie bedzie sam mógł zadbać o siebie i będzie wymagał ciągłej opieki, bądź w najlepszym przypadku zdechnie 5 minut po porodzie? W mojej opinii rozwiązanie ze starożytnej Sparty bylo bardzo dobre.

Sam gdybym urodził się warzywem, to bym nigdy matce nie wybaczył że zamiast mnie wyskrobać to mnie urodziła i muszę się męczyć i psychiczne katusze przechodzić obserwując innych ludzi, którzy cieszą się życiem, a nigdy mi to będzie dane.

Sam nigdy nie chciałem i nie chcę mieć dzieci, ale jestem ciekaw czy kiedyś w tym kraju się coś zmieni. Naprawdę nie mogę tego pojąć, że jacyś katole chcą narzucać większości społeczeństwa swoje wyimaginowane bajki o wartości każdego życia i że jakaś kilkutygodniowa fasolka to już dziecko. Otóż nie, życie nie będąc zdrowym czy bedąc upośledzonym jest uja warte. Ogólnie aborcja powinna być ogólnodostępna. Sam nigdy w ciąży nie będę, więc co mnie obchodzi czy jakaś laska chce się wyskrobać czy urodzić, jej wola.

Najbardziej mnie jednak dziwi, że dużo osób na tagu przegryw jest takimi zwolennikami zaostrzenia aborcji. Czytając co o aborcji pisze np taki @fren- nie wierzę co czytam. Nie wiem czy to na serio czy już pospolity trolling. Sami wiedzą, że będąc brzydkim czy upośledzonym życie jest nic nie warte począwszy od przegrywania na rynku matrymonialnym czy bycia poniżanym przez innych za swój wygląd i zamiast popierać aborcję, aby inni uniknęli ich losu to chcą, aby ewentualne przyszłe dzieciaki przechodziły to co oni. Bezsens. Rozumiem, że można nienawidzić kobiet (sam jestem mizoginem, tylko publicznie się tym nie afiszuję i zostawiam to dla siebie) za to jak jesteś przez nie traktowany, ale czemu tą nienawiścią ma oberwać losowe dziecko, któremu z genami też się nie poszczęści?

Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy interesował się sobą, a nie narzucał całemu społeczeństwu jak ma żyć, bo on sobie tak wymyślił.

#aborcja #neuropa #4konserwy #takaprawda #niepopularnaopinia #bekazkatoli #bekazprawakow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #ciaza
  • 34
zrobiła się takim katolskim i fanatycznym konserwatywnym szambem.


@Felixu: zawsze taka była, tylko teraz rząd odzwierciedla ten stan rzeczy jako rzekomy vox populi. Tak im pewnie z badań socjologicznych wyszło że ich elektorat oczekuje większej bogobojności na pokaz - ale spokojnie, romans kościoła z rządem nigdy dobrze się nie skończył w żadnym kraju dla kościoła. Patrz np. Hiszpania i Portugalia w latach 80, Irlandia w 90 itd. ( ͡° ͜
@Walther00: Dajcie Czarnkowi trochę porządzić i u nas podobne bzdety będą pisać, zaraz obok tego że komunizm obalił Kaczyński z Morawieckim i Dudą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale mam nadzieję że obudzą się wcześniej ludzie, bardzo budują mnie statystyki dot. uczęszczalności na religię w szkołach średnich, dziwne że rząd jeszcze nie skumał że im bardziej przymuszają młodzież do religii, patriotyzmu i martylorogii tym bardziej ona się temu
@Felixu: To nie polska stała się katolickim fanatycznym szambem tylko Polacy da katolickim fanatycznym szambem. Pooglądaj trochę tego co pokazuje tych patusow ze sprawy dla reportera i wtedy sobie uświadomisz jak wyglada połowa polski. Ludzie dla których jedyna prawda to pleban, obrazki maryjki i inne zabobony. Polskie społeczeństwo to ściek, kościelny ściek.
@mnik1: Rząd gra na najniższych instynktach - ekonomicznych. Teraz znowu słyszę o jakichś bonach energetycznych - #!$%@?, to po co te podwyżki przepychają w takim razie można by się zastanowić? A właśnie po to żeby znowu dać swoim rekompensatę a nie-swojemu elektorarowi wielkie gówno...

Przy okazji forsują swoją wizję świata, niestety - ale ludzie są omamieni typi ochłapami co im dają i dlatego dalej popierają ten syf. Bańki informacyjna starych ludzi
@Felixu: to możesz być z siebie dumny, bo po prostu mało jest w tym kraju ludzi takich jak ty - niezawistnych. Jeśli ktoś ma lepiej niż ja, to każda okazja jest dobra, żeby było mu gorzej - myślenie typowego Polaka.

Może to wynikać pośrednio z faktu, że opieka psychiatryczna w Polsce nie istnieje. Człowiek samotny i bez pomocy staje się cyniczny i zgorzkniały.
@Felixu: Zgadzam się w pełni. Dodam tylko, że niezmiernie dziwi mnie antyaborcyjność ludzi obnoszących się jako wolnościowcy. Taki @LibertyPrime na przykład. Jak można uważać się za liberała, mając w dupie wolność osobistą? Nie szanując odmienności innych ludzi i próbując narzucić im swoje urojenia? Nie mając w sobie empatii? Ale nie, wolność jest tylko wtedy, jak mogę zastrzelić złodzieja i nie płacę podatków. Jak dla mnie to albo opłacani trolle, którzy mają
@Felixu Bo ludzie nadużywali uchylonej przesłanki do zabijania płodów z mniej poważną wadą lub nawet zdrowe co wychodziło na jaw, gdy kobieta postanowiła mimo to donosić ciążę.

Jednocześnie fundamentalistyczne środowiska lgbt przez kilkanaście lat chciały uchwalić prawo do aborcji na życzenie, mimo, że nawet przesłanka eugeniczna była już sprzeczna z orzecznictwem TK.

Czy wtedy pochyliłeś się nad tymi dziećmi, które musiały zginąć?

To jest żałosne, że teraz się żalisz się, ale w