Wpis z mikrobloga

Śmieję się właśnie z tego stwierdzenia, bo jak na mój gust to miał na myśli "INFLACJA zacznie spadać" czyli po prostu spadnie jej tempo. Bo w deflację to tu chyba nikt nie wierzy.


@vinmcqueen: Nie, nie. Glapa wie co mówi. Inflacja dalej będzie rosnąć, ale spadną ceny jakichś nieokreślonych produktów co zmieści się w deklaracji Glapy ( ͡º ͜ʖ͡º)
a niech cie ( ͡º ͜ʖ͡º) dałbym sobie uciąć lewe jajo że dobrze słyszałem xD


@kazikborsuk: może dobrze słyszałeś bo on się kilka razy powtarzał podczas tej konferencji ale cóż post powstał o tym fragmencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jak to spadać deflacja? Przecież gospodarka nie lubi deflacji pogrążyły się w kryzysie i pułapce średniego dochody ratunku!( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Janusz_Rekina: Nie bedzie deflacji tylko niższa inflacja.

chwila, chwila, co to znaczy "ceny zaczną spadać"?

Jestem prostym człowiekiem, dla mnie ceny spadają jak w styczniu idę do sklepu i kupuję bochenek chleba za 4 PLN, a w lutym kupuję za 3.80 PLN. To jest spadek
Czyli ceny spadają jak jest niższa inflacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Janusz_Rekina: Twoje pytanie jest niekonkretne, zalezy o co pytasz i w jakim okresie. Mozesz miec spadek cen m/m ale nadal inflacje r/r.

najwiekszy wplyw na ropa - dalej dlugo dlugo nic ... i gaz , wegiel , miedz itp


@theoforos1: Dokładnie, tak jak napisalem, wegiel juz staniał o 30%, jesli to samo wydarzy sie z