Wpis z mikrobloga

Co prawda wykres z 26 października.. niemniej jednak pokazuje, jak tesla zdominowała rynek opcji w ostatnim czasie

tak przy okazji... @anonimowy_programista nie umie w opcje/instrumenty pohodne. Jakoś natywne aktywa wydają się dla mnie bezpieczniejsze (na ten moment), które nie wysadzą Ci tyłka w przypadku nagłych zmian makroekonomicznych.

Niemniej jednak muszę przyznać, że im dalej w las i im bardziej dowiaduje się jakie ciekawe taktyki można w ten sposób wprowadzić... to stwierdzam, że będzie trzeba się nad tym tematem w końcu pochylić.

#tesla #gielda
Pobierz anonimowyprogramista - Co prawda wykres z 26 października.. niemniej jednak pokazuje,...
źródło: comment_1635937794CIDnvx8m0y6168x6fAEwdY.jpg
  • 36
@JC97: Dobra nie mamy w takim razie o czym rozmawiać. Spółka na której trzymasz papier też może paść, więc hazard jest wszędzie, wszystko zależy od prawdopodobieństwa, a raczej ostatecznie risk to reward ratio. Zawiśniesz na haku na zwykłym papierze i on też nie musi się nigdy podnieść, a zaryzykowałeś całym kapitałem kupując akcje. Kupując opcję ryzykujesz premium które na nie wydałeś, którego wysokość może się mieć nijak do kapitału potrzebnego na
@zenitram: Jeśli nie rozumiesz różnicy w poziome ryzyka to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.

Kupując opcję ryzykujesz premium które na nie wydałeś, którego wysokość może się mieć nijak do kapitału potrzebnego na zakup akcji.


Albo może być taki sam, bo naoglądasz się naganiaczy na YT jak to kupując calle kupujesz akcje Tesli po 1% ceny. Zresztą jakie ma znaczenie to ile kapitału w to ładujesz? Jak masz majątek o wysokości
@JC97: Poziom ryzyka zależy od konkretnego przypadku więc jaki jest sens w generalizowaniu? Odniesiesz się do innych celów korzystania z opcji o których wspomniałem? Wtedy to też jest hazard?

Co do zakupu akcji, kiedy według ciebie zaciera się granica hazardu? Bo jestem ciekawy jak to określasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do argumentu z youtube to nawet nie skomentuję. Ja osobiście naganiaczy nie oglądam, a ty?
Btw. chyba jeden z najlepszych filmów dla początkujących z opcjami, prawie 3h https://youtu.be/7PM4rNDr4oI


@bruhhhhhhhh: jak na razie obejrzałem sobie pół godziny (taki długi materiał, to sobie na raty rozkładam). Omówienie call options.

Naprawdę muszę powiedzieć, że gościu jest bardzo przyjemny. Przykłady bardzo ok. A sam fakt tego, że przypadkiem omawiał przykład na Tesli, to już w ogóle fajny smaczek.

Ogólnie muszę powiedzieć, że się nawet zdziwiłem, że dużo rzeczy mnie tam
@anonimowy_programista proszę bardzo :D jak sobie popatrzysz na jego playlisty to znajdziesz o wiele więcej filmów na temat opcji

Plus jak miałbym Ci poradzić, to załóż sobie paper account na ibkr, chyba masz tam 1mln USD na początek, kup sobie ile tam masz akcji i pobaw się opcjami. Jako holder zawsze możesz sobie dorobić trochę, działa tak każda instytucja
kup sobie ile tam masz akcji i pobaw się opcjami.


@bruhhhhhhhh: miałem właśnie podobny plan. Dużo pobawić się nimi na papierze.

jestem prawie pewny, że nie będę z opcji często korzystał... ale jeżeli kiedyś znowu zauważę, że widzę niesymetryczne prawdopodobieństwo, że coś może wystrzelić w krótkim okresie do góry.... to wtedy będę miał opcje w swoim arsenale.

Na razie najbardziej ciekawie dla mnie wyglądają opcje tanie, na rzeczy oceniane przez rynek
Btw. chyba jeden z najlepszych filmów dla początkujących z opcjami, prawie 3h https://youtu.be/7PM4rNDr4oI


@bruhhhhhhhh: swoją drogą dość zabawne jest, że ten koleś sam popłynął na opcjach: https://www.youtube.com/watch?v=RrIbBc0ymRA

Natomiast sam sugerowany kurs dobrze.

A tak przy okazji... byłem pewien, że XTB ma opcje... założyłem sobie tam konto, patrze.. i nie widzę. Polecasz jakiś serwis, gdzie są opcje dostępne?
@anonimowy_programista: ojej przepraszam, że Ci nie odpisałem na posta z 3 dni - nie dostałem powiadomienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

tak jak piszesz, z opcji warto korzystać, jeżeli prawdopodobieństwo, że dana akcja wytrzeli w górę lub w dół jest większe niż to, że będzie się poruszała w ciasnym zakresie w prawo - szczególnie grając tanimi opcjami OTM - one tracą najszybciej całe premium podczas theta burn. Opcje
Pobierz bruhhhhhhhh - @anonimowy_programista: ojej przepraszam, że Ci nie odpisałem na posta ...
źródło: comment_1636405646Q29cbLqRKrmkXwmSMdHch6.jpg
@bruhhhhhhhh: powoli kończę oglądać ów tutorial od Ciebie. Możesz się zdziwić, że jeszcze nie skończyłem, ale miałem też inne rzeczy na głowie.

w tym rozdziale: https://youtu.be/7PM4rNDr4oI?t=7082

Which Options to Trade? Consider Liquidity (Volume/Open Interest)


gościu poruszył pewną kwestie, o której wcześniej nie pomyślałem. W sumie to też w dużej mierze wyjaśnia, skąd takie dysproporcje, jeżeli chodzi o obrót na opcjach na różnych akcjach.

Zastanawia mnie to, ile procent osób kupuje opcje
Pobierz anonimowy_programista - @bruhhhhhhhh: powoli kończę oglądać ów tutorial od Ciebie. Mo...
źródło: comment_1636419860jxWANMG4jO6IZzEBB5Li1D.jpg
@anonimowy_programista: mam nadzieję, że zrozumiesz co miałem na myśli xD volume i OI jest meeega ważny przy opcjach, pokażę na wczorajszym przykładzie opcji call 1295 oraz 1300 (1) oraz ich OI (2) i volume (3), na pierwszy rzut oka różnią się tylko strike o 5 dolarów, więc powinny poruszać się tak samo, a jak spojrzysz na wykresy po prawej stronie (4) to opcja z minimalnym oi i śmiesznym volume praktycznie się
Pobierz bruhhhhhhhh - @anonimowy_programista: mam nadzieję, że zrozumiesz co miałem na myśli ...
źródło: comment_1636458142sY9tESCcyGfBcBsNToDP07.jpg