Wpis z mikrobloga

Co prawda wykres z 26 października.. niemniej jednak pokazuje, jak tesla zdominowała rynek opcji w ostatnim czasie

tak przy okazji... @anonimowy_programista nie umie w opcje/instrumenty pohodne. Jakoś natywne aktywa wydają się dla mnie bezpieczniejsze (na ten moment), które nie wysadzą Ci tyłka w przypadku nagłych zmian makroekonomicznych.

Niemniej jednak muszę przyznać, że im dalej w las i im bardziej dowiaduje się jakie ciekawe taktyki można w ten sposób wprowadzić... to stwierdzam, że będzie trzeba się nad tym tematem w końcu pochylić.

#tesla #gielda
Pobierz anonimowyprogramista - Co prawda wykres z 26 października.. niemniej jednak pokazuje,...
źródło: comment_1635937794CIDnvx8m0y6168x6fAEwdY.jpg
  • 36
@JC97: generalnie masz racje. Faktem jest natomiast, że w Teslę wszedłem w 2019, dokładnie dlatego, że widziałem ogromną dysproporcję możliwych zysków/strat. Jeżeli ponownie zauważyłbym podobną sytuację na Tesli czy innej akcji/crypto... to wydaje mi się, że dobrze by było jednak mieć takie narzędzie w swoim opanowanym arsenale.

Bardziej też chodzi o to, że przy obecnej wartości portfolio... dokładając co miesiąc założone 2k PLN, wartość mojego portfolio zwiększa się obecnie o mniej
@gosciu82: dziękuję.

generalnie, to że się nauczę tego, jak działają różne instrumenty, wcale nie znaczy, że musze z nich korzystać na bieżąco. Dzięki temu można np. lepiej zrozumieć prawdopodobieństwo wystąpienia gamma squeezu, który już ma bezpośredni wpływ na trzymane akcje.
@xMikan: Jak ich nie wykonasz to wygasną i tracisz 100% wkładu. Opcje mają termin ważności, dodatkowo:

theta - z czasem wartość opcji spada, więc jak przez jakiś czas kurs pójdzie nie tam, gdzie chciałeś to nawet po powrocie do poziomu wyjściowego będziesz stratny.

Implied volatility - w cenie opcji zawarty jest czynnik odpowiadający za ocenę zmienności kursu. Teraz opcje Tesli stały się znacznie droższe, bo kursem buja. Jeśli kurs się uspokoi
@JC97: akcje trzymam, ale research bieżącego stanu firmy mam codzienny. A to znaczy, że w teorii mogę zauważyć sytuację bardzo korzystne... Na pewno nie planuje non stop opcjami handlować.

Przykładowo.. gdy Tesla wchodziła do SP500, było bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ostatnich 10 minutach sesji cena poleci bardzo do góry, podczas Closing Cross. Takich rzeczy wielu traderów nawet nie rozumie, więc to jest okazja do tego, by wykorzystać tę niewiedzę innych.
anonimowy_programista - @JC97: akcje trzymam, ale research bieżącego stanu firmy mam ...
@anonimowy_programista @bruhhhhhhhh
Ja nawet bardziej bym powiedział, że w jego sytuacji idealnie by było sprzedawać covered calle. Masz multum akcji (masz ich 100?), które leżą odłogiem. Oprócz tego, że leżą mógłbyś zgarniać premium za sprzedaż calli na nie. W najgorszym scenariuszu pozbywasz się akcji po cenie, na którą jest wystawiona opcja - co wcale nie musi oznaczać dla Ciebie straty, ale na przykład brak zysku ze wzrostu, plus zostajesz z premium. W
@anonimowy_programista: Jeśli planujesz wchodzić w taki bardziej aktywny trading to zgadza się - opcje są spoko.

Co do kolegów @JC97 i @przemek- to radziłbym się nie wypowiadać w tematach, o których nie ma się podstawowej wiedzy, bo wychodzi się na ignorantów ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@zenitram: Kolego, mówisz o sprzedawaniu opcji, a nie kupowaniu. Ten kij ma dwa końce. Kupowanie opcji (co założyłem, bo kolega raczej
@JC97: Akurat w tym przypadku mówiłem o sprzedaży calli, natomiast kupno opcji również może mięc ograniczone ryzyko, więc nie wiem po co od razu nawiązujesz do hazardu. Kupno akcji nie jest hazardem? A jak zawiśniesz na haku na 3 lata to co wtedy? Z opcjami jest dokładnie to samo możesz kupić LEAPSa na 3 lata i kupując go dokładnie wiesz jaka jest maksymalna twoja strata.

Co powiesz o kupnie akcji na
Masz multum akcji (masz ich 100?),


@zenitram: 134 to be exact.

ponieważ potencjalna strata jest znana od początku i ograniczona jest maksymalnie do wysokości premium natomiast potencjalny zysk nie ma limitu.


@zenitram: otóż to :)

Kolego, mówisz o sprzedawaniu opcji, a nie kupowaniu. Ten kij ma dwa końce. Kupowanie opcji (co założyłem, bo kolega raczej chce powiększać swoje udziały w Tesli) jest hazardem i łatwo stracić jak kurs pójdzie na
Akurat w tym przypadku mówiłem o sprzedaży calli, natomiast kupno opcji również może mięc ograniczone ryzyko, więc nie wiem po co od razu nawiązujesz do hazardu. Kupno akcji nie jest hazardem? A jak zawiśniesz na haku na 3 lata to co wtedy? Z opcjami jest dokładnie to samo możesz kupić LEAPSa na 3 lata i kupując go dokładnie wiesz jaka jest maksymalna twoja strata.


@zenitram: Stawiając 2k na czarne w ruletce