Wpis z mikrobloga

Spędzaliście ostatnio jakoś ciekawie czas?

Oglądaliście jakiś ciekawy film, graliście w fajną grę albo czytaliście interesującą książkę?

Ja od siebie napiszę tylko, że skończyłem czytać trylogię metro. Ciężki klimat i przytłaczająca wizja przyszłości naprawdę mi się podobała i poczytałbym więcej podobnych utworów.

Z gier ostatnio gram w Valheim, Astroneer, phasmophobia i gry o tematyce WWII.

Z filmów byłem na najnowszym Bondzie i dałbym mu 8/10 za zdjęcia i genialnego głównego antagonisty.

Seriale jakie oglądałem ostatnio to Peaky Blinders, dom z papieru, mr. robot, Lost i jeszcze kilka.

#przegryw #blackpill #depresja #feels #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #samobjstwo ##!$%@? #neet
Pobierz DrzewiastyDekuLink - Spędzaliście ostatnio jakoś ciekawie czas? 

Oglądaliście jakiś ...
źródło: comment_1635884227tJv6uAtWh6jVqHS5qf8OVl.jpg
  • 17
@Drzewiasty_Deku_Link: Czytam świetny esej "Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata" Macieja Jakubowiaka.
O czym jest książka najlepiej mówi zajawka ze strony wydawnictwa (nie potrafię tak dobrze własnymi słowami): Autor "wyrusza do źródeł współczesnej wyobraźni i przedziera się przez gąszcz powieści, filmów, seriali, gier komputerowych, memów, doniesień medialnych i scen z życia codziennego, po drodze mijając scenariusze katastrofy klimatycznej, fobie technologiczne, lęki demograficzne i obrazy wojny. A wszystko po to, by zbadać naturę
@Drzewiasty_Deku_Link:
Bardzo pozytywny wpis.

Z filmów - nowa Diuna, dobry film, podobał mi się. Ale w porównaniu z książką wszystko za szybko się dzieje. No i też szybko się kończy - kolejna część za dwa lata. Mimo wszystko polecam.

Z książek (beletrystyki) - "1984" i "Nowy wspaniały świat". Praktycznie jedna po drugiej, bo tematyka podobna, ale zupełnie inne podejście. Z jednej strony dystopia z drugiej utopia, a w tym wszystkim zagubiona
Ja od siebie napiszę tylko, że skończyłem czytać trylogię metro. Ciężki klimat i przytłaczająca wizja przyszłości naprawdę mi się podobała i poczytałbym więcej podobnych utworów.


@Drzewiasty_Deku_Link: od tego samego autora książka FUTU.RE o wiele bardziej ciężki klimat, też przyszłość ale nie postapo a dystopia, przeludnienie i więcej pesymizmu