Wpis z mikrobloga

@dorszcz: poprawianie kogos bledow jezykowych to wyzszy wymiar #!$%@?

@kinesin1000 poprawianie czyichś błędów pomaga mu ich unikać w przyszłości. Pewnie nigdy nie uczyłeś się obcego języka, gdzie takie poprawki są na wagę złota. Najgorsze co cię może spotkać to utrwalenie błędów.
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale pisaniem z błędami utrudniasz znacznie zrozumienie komunikatu. Tak jak ktoś wyżej napisał, przez godzinę nie mógł zrozumieć czyjejś wiadomości. Normalnie
  • Odpowiedz
poprawianie czyichś błędów pomaga mu ich unikać w przyszłości.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: ale poprawiana osoba może mieć w dupie twoje poprawki. Równie dobrze można iść ulicą i zaczepiać ludzi mówiąc "nie pal", "schudnij", "nie garb się".
Jak ktoś ma minimalny poziom kultury, to nie będzie tego robić. Ziomka możesz poprawiać, nie obcą osobę.
  • Odpowiedz
@kinesin1000:
No ale sa przeciez rozne bledy. Jak bylem we francji to mnie normalnie poprawiali jak zle rodzajnik dalem xD
Poza tym normalnych ludzi bledy moga irytowac i tyle. Mnie #!$%@? bierze jak ktos nie odmienia "półtorej" i w rodzaju meskim tak samo mowi xD
  • Odpowiedz
@dorszcz: Ortografia ortografią ale pizze, które robią, a raczej pobór składników to czyste polactwo. Po lewej „egzotyczna” pizza czyli najtańsze oliwki w zalewie i dżalapino, po prawej pizza Polaka z kiełbasą, ogórkiem i pieczarkami. Nie dziwie się Włochom, ze dostają curvicy jak ktoś robi prostytutkę z ich przepisów.
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo co ma garbienie się do przekazywania informacji? Tu nie chodzi o kulturę ale o klarowny komunikat. Rozumiem czemu uważasz to za nieuprzejme, bo czas na naukę własnego języka był w szkole i dorosła osoba może poczuć się urażona. Ale mimo wszystko, błąd to błąd i te osoby powinny być wdzięczne, że ktoś poświęca swój czas i próbuje im pomóc. Ale oczywiście rozdęte ego często stoi na przeszkodzie i jedyną odpowiedzią
  • Odpowiedz
Tu nie chodzi o kulturę ale o klarowny komunikat.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: komunikat jest klarowny, serio masz problem z jego zrozumieniem?

Rozumiem czemu uważasz to za nieuprzejme, bo czas na naukę własnego języka był w szkole i dorosła osoba może poczuć się urażona. Ale mimo wszystko, błąd to błąd i te osoby powinny być wdzięczne, że ktoś poświęca swój czas i próbuje im
  • Odpowiedz
@kinesin1000:
No sa wypaczeni i co xD Ja za to sobie wchodze na fejsbuka i widze tysiace komentarzy pisanych przez januszy co nie potrafia pkisac po polsku i polowe rzeczy trzeba rozszyfrowywac. Wiadomo, na necie nie ma co sie spinac, tez czesto wszystko skracam lub cos pomine, no ale bez przesady xD
  • Odpowiedz
  • 0
@kinesin1000 #!$%@? tam. Na pierwszym roku studiów mówiłem "wziąść" i mnie kumpel poprawiał - strasznie mnie to #!$%@?ło, ale w końcu się nauczyłem. Później poprawiałem moją mamę, też się #!$%@?ła, ale jak już się nauczyła to zaczęła poprawiać swoich ziomków w biurze. Popatrz ile ludzi się nauczyło, że nie mówi się wziąść tylko wziąć
  • Odpowiedz
@liga: Generalnie cała ortografia jest do #!$%@?, do niczego to nie potrzebne, marnuje się tylko czas zasoby, to tylko przywiązanie do starych dziejów. Wywalić to w #!$%@? tak samo jak kościół, a jak polonistki nie będą miały co robić do do szpitali na pielegniarki
  • Odpowiedz
  • 0
@kinesin1000 każdy jest zadowolony, że mówi teraz poprawnie - ja, mama i jej ziomki z biura. Ewentualne #!$%@? poszło dalej do ich domów ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moksza_Sroksza A co, dyskwalifikuje ich to z życia?

@SkorpionX: zasadniczo nie, ale określa, bo dysortografia to jedno ale oni są tak leniwi albo głupi, że nie chcą skorzystać ze słowników które są automatyczne.
  • Odpowiedz