Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Ta sytuacja z Covid w naszym kraju wchodzi na kolejne wyżyny… pewna dyrekcja jednej ze szkół, prezydent oraz sanepid zaczynaja bawić się w samowolkę w ustalaniu kiedy i kto może wyjść z domu, co więcej ograniczona możliwość nauki za pieniądze z podatków rodziców… co Wy o tym myślicie? 4 dniowa kwarantanna na rozkaz dyrekcji i prezydenta miasta przechodzi już jakiekolwiek racjonalne myślenie. Czy w tym państwie bezprawia można jeszcze coś z tym zrobić? #nauka #szkola #covid19 #afera #wykop #kwarantanna #prawo #kiciochpyta
GumaCS2 - Siema Mirki. Ta sytuacja z Covid w naszym kraju wchodzi na kolejne wyżyny… ...

źródło: comment_1635758740Bxm9tcASNFtESJqNyjMC6j.jpg

Pobierz
  • 22
4 dniowa kwarantanna na rozkaz dyrekcji i prezydenta miasta przechodzi już jakiekolwiek racjonalne myślenie.


@GumaCS2: jest coś takiego jak "zawieszenie w prawach ucznia", bardziej popularne w USA niż w Polsce, ale jest możliwe także w polskich placówkach ¯\_(ツ)_/¯

Nie podoba się? Zmień rząd, albo dyrektora
@Queltas: O to się rozchodzi. Jeszcze jakby każdy dostał pismo z sanepidu opisane na jakiej podstawie podpisane z imienia i nazwiska to można byłoby jakoś zrozumieć. Ale kwarantanna na podstawie maila i to tylko na 4 dni?
@dziecielinapala: jest już trochę klas na kwaratannie, mea culpa za wprowadzenie w błąd. Nie ze chciałbym coś proponować, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt ze ta wiadomość przyszła w niedziele a kwarantannav jest od wtorku do piątku włącznie. Gdzie logika, gdzie jakiś sens?
@dziecielinapala: A co z trwaniem kwarantanny od wtorku do piątku włącznie? Oraz tylko i wyłącznie w tych dniach? Jak już wiedza ze ktoś jest chory np od minionego piątku to ta decyzja powinna wejść w życie od momentu wysłania wiadomości.
@dziecielinapala: Z tego co pamietam jeszcze sens miała kwarantanna wyznaczona na 10/14 dni w ciągu. A tutaj to jest jawne ograniczenie praw ludziom, a szczególnie w poruszaniu się szczepiony vs niezaszczepionych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GumaCS2: moją córkę zamknęli bo miała kontakt z chorym (nauczycielka) Zamknęli sześć klas. Nic nie mogłem zrobić, info o kwarantannie pojawiło się w ikp córki. Ale to dlatego że takie mają procedury. Sami z siebie ma widzimisię nie mogą, ja bym już dzwonił do kuratorium z zapytaniem oraz do sanepidu poziom wyżej.