Wpis z mikrobloga

@MOSS-FETT: Gejowska bo odpalił tęczowo wszystkie kolory. Ale nie ma nic lepszego niż podświetlana klawiatura, kiedy siedzisz po ciemku ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo grając w gierkę podświetlasz sobie niektóre przypisane klawisze na różne kolory. Dopóki nie kupiłem - nie wiedziałem jak bardzo tego brakuje!
@grzegorzx86: w Docie 2 też używam prawie wszystkich, myszkę specjalnie z dodatkowymi przyciskami do niej kupiłem.

Co to ma do rzeczy, jak jeszcze uczysz się skrótów to się zerka ale jak już się ich nauczysz to przecież używanie klawiatury bezwzrokowo to nie jest jakiś wielki wyczyn.
@grzegorzx86: bo to trzeba sobie przećwiczyć ale nie ma czego gratulować. Spieprzysz sprawę ze 3-4 razy a później dzięki temu gra się znacznie płynniej. Przy czym nie ma co wdrażać więcej niż dwóch skrótów leżących obok siebie na raz.
@DiscoKhan: Podświetlanie nie ma znaczenia przy pisaniu oburącz bo wtedy oczywiście się nie zerka. Ale w gierkach np. chodzenie mam na YGHJ i tam trzymam lewą dłoń, a prawą na myszce. I raz na godzinę muszę np. wcisnąć Q albo X - i wtedy zerkam, i wtedy podświetlenie grup klawiszy idealnie się przydaje, powiedzmy tak jak na poniższym obrazku. Oczywiście to osobiste preferencje, tak jak pisałem wcześniej - dopóki nie kupiłem
Pobierz g.....6 - @DiscoKhan: Podświetlanie nie ma znaczenia przy pisaniu oburącz bo wtedy oc...
źródło: comment_1635773569PIUBmfyZmhxlMMp5BieIiu.jpg
@grzegorzx86: w Docie najważniejsze są przyciski QWEER i głównie korzystam z lewej części klawiatury. Ale mam parę skrótów pod m,n,b,< czy l,k,j. Te są rzadziej używane i musiałem sobie własnie szybciutko przećwiczyć, bo całkowicie położenie ręki muszę przy czymś takim zmienić.

Koniec końców jest tak wygodniej, tylko początkowo trzeba się przełamać. I właśnie z jedną grę poświęcić i celowo grać ciut mniej efektywnie żeby wyrobić sobie zdrowe odruchy w warunkach bojowych.