Wpis z mikrobloga

@BrodatyCiul: tak kiedy nie mieszkasz w uk to tez. Np przetlumaczone akty notarialne sprzedazy nieruchomosci w pl. Musisz miec papiery ze pieniadze pochadzą z legalnego źródła.
Pytaniem jest w jakim celu kupujesz nieruchomosci? Bedziesz je wynajmowal? Musisz miec kogos na miejscu kto bedzie wybieral lokatorow i rozwiazywal problemy.

Podstawowa sprawa to potrzebujes prawnika. On bedzie sprawdzal pod wzgledem prawnym nieruchomosc i dokonywla transakcji w twoim imieniu.

Wybrac nieruchomosci musisz do kupienia
@piwniczak: a co, teczkę z pieniędzmi wyśle pocztą?

Mi się wydaje, że właśnie kupując bez kredytu będzie miał więcej pytań.
Szczególnie, jeśli nie mieszka w UK. Fraud departments są bardzo upierdliwe.

@BrodatyCiul: ciężko powiedzieć, czy Manchester to dobry rynek, (zakładam, że chodzi Ci o Greater Manchester) jeśli nie powiedziałeś, co chcesz zrobić z mieszkaniem/domem. Do tego o ile dobrze pamiętam są dodatkowe regulacje, jeśli chcesz wynająć nieruchomość krótko po kupnie.
@BrodatyCiul: Jest tak ja piszę @piwniczak - znajdujesz prawnika i on Ci wszystko załatwi. Pewnie są tacy co się specjalizują w obsłudze klientów z zagranicy.

@isomalta: Jeśli już będzie podejrzenie, to jego prawnik będzie odpowiedzialny za upewnienie się, iż fundusze nie pochodzą z nielegalnych źródeł.
@isomalta: jeszcze jedno, pieniadze sa sprawdzane przede wszystkim przy depozycie - bank upewnia sie, ze nikt poza kredytobiorca nie bedzie miec zadnych pretensji do tych pieniedzy czyli pozniej do nieruchomosci w ktorej bank bedzie miec interes. W przypadku zakupu za gotowke, po prostu nie ma nieruchomosci w ktorej bank mialby jakis interes
@piwniczak: zwracam honor, pracowałam kiedyś w banku w UK, ale to było jakieś 6 lat temu. Może teraz wystarczy IBAN/Swift i można półtora miliona złotych przelać na konto do UK...

@wrzesien: prawnik, to najlepsza rada jaką op może dostać. Pomijając, czy pieniądze pochodzą z legalnego źródła, banki mogą mieć swoje dodatkowe wewnętrzne procedury.