Wpis z mikrobloga

W filmie Harry Potter i Książę Półkrwi(2009) widzimy w gazecie informację o tym, że czarownica o imieniu Amelia Bones została zamordowana w swoim domu. Była czarownicą, która broniła Harrego w filmie Harry Potter i Zakon Feniksa(2007)

Jest to ciekawy detal z tego względu, że Syuriusz wspomina (w książkach), że miała ogromną rodzinę i wszyscy zostali zabici przez śmierciożerców bądź samego Voldemorta, ponieważ jawnie mu się sprzeciwiali jako duża rodzina czystej krwi.

Dodatkowo była typowana jako następny minister magii, jednak Voldemort chciał mieć swoją marionetkę na samej górze ministerstwa, stąd też dodatkowy motyw by samemu ją zabić.

W sadze jest wspomniana również jej siostrzenica Susan Bones, która była w tym samym roczniku co Harry. W pewnym momencie była poproszona za drzwi podczas jakichś zajęć. Tam prawdopodobnie wyjawiono jej, iż jej ciocia nie żyje.

#harrypotter #ciekawostki #film #ksiazki
Castellano - W filmie Harry Potter i Książę Półkrwi(2009) widzimy w gazecie informacj...

źródło: comment_16356709492LnHtgVkYl6AzIIlyLYmjJ.jpg

Pobierz
  • 21
dla tych ktory nie czytali ksiazki tak jak jasniepan oczytany


@Jamniki2:

Ciekawy detal, który został dokładnie opisany w książce. Żadna ciekawostka


@Whoresbane:
problem w tym ze dla tych co czytali to smaczek ale tez tyle fabuly w ostatnich filmach wycieto ze dla nich to zadne ciekawostki, a ze rowling nie pisala "swiata" to teraz mamy mase dziur i luk a przy tym pewnie mase "smaczkow" o ktorych nawet autorka nie
@Whoresbane: No i co z tego? Ja nie czytałem książek, bo jestem z pokolenia o kilka lat starszego, niż były adresowane. A filmy z chęcią wszystkie obejrzałem.

@msichal: To prawda, ciężko było to ogarnąć za pierwszym razem. Filmy są miłe w odbiorze i efektowne, ale nieskładne jak cholera.