Wpis z mikrobloga

@Graner: >Dorosłe atlasy spotyka się rzadko. Po opuszczeniu poczwarki żyją zaledwie kilka dni. Aparat gębowy nie pozwala postaci dorosłej się odżywiać, tak więc ma ona do dyspozycji tylko zapasy pokarmu zgromadzone podczas życia larwalnego. Dorosła samica wydziela feromony płciowe, wyczuwane przez samca za pomocą pierzastych czułków z odległości nawet 5 km. Po parzeniu samica składa jaja i ginie, podobnie jak samiec.

super życie, dziękuję ewolucjo xD
@spudrospadreebin: Nie no to przecież bóg zrobił motylka co zdycha po kilku dniach ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Maslacki: Z drugiej strony jak ogarnąć mutację, która spowodowała powstanie głowy węża na końcówkach skrzydeł. A biorąc pod uwagę, że głównym celem każdego gatunku (czasami ludziom się coś pod wpływem dobrobytu odmienia) jest przekazanie swoich genów dalej to po co mają jeść xD?
@Zydomasoneria: Wydaje mi się, że nastąpiła ponieważ u motyli które w jakimś stopniu mutacja była podobna do węży była największa przeżywalność. I w taki sposób ta mutacja się tak powielała i nawarstwiała coraz bardziej upodabniając się do węża.


@wee2: Jasne tak działa ewolucja. Natomiast jest to bardziej prawdopodobne dla jakiegoś koloru ubarwienia danego zwierzęcia (w szkole mówili podajże o białych i czarnych ćmach) niż jakiegoś wizerunku. To tak jakby posadzić