Wpis z mikrobloga

Wsłuchiwaliście się kiedyś w teksty piosenek na temat miłości? Skupiliście swoją uwagę na przekazie jaki z nich płynie?
Jaki mogą one mieć wpływ na kobiety i społeczeństwo?

Odnoszę wrażenie, być może mylne, że zdecydowana większość artystów układających teksty piosenek "miłosnych" ma za zadanie doprowadzić kobiety do stanu przysłowiowego "nawilżenia" za pomocą łechtania ich ego i nadawani im przesadnej wartości. Co przez to rozumiem? Przyjrzyjmy się wyrwanym z kontekstu, ale dość często powtarzającym się schematom:

- jesteś dla mnie najważniejsza! (nie, nie jesteś)
- zrobił bym dla ciebie wszystko! (nie, nie zrobił bym)
- jesteś tą jedyną! (nie, nie jesteś, nie ma czegoś takiego)
- to przeznaczenie! (nie)
- nadajesz mojemu życiu sens! (nie, nie nadajesz)
- twoje ciało jest boskie! (nie, jest takie samo jak czterech miliardów innych kobiet)
- błagam, wróć do mnie! (...)
- zwariuję dla ciebie! (...)
- pragnę cię ponad życie! (nie, niczego tak nie pragnę)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że racjonalne analizowanie ekspresji emocji, a tym w większości przypadków są piosenki jest bezcelowe, ale chciał bym abyście zwrócili uwagę na inny aspekt tej sprawy.

Co urodzi się w głowie dziewczynki/nastolatki/młodej kobiety jaka będzie wręcz bombardowana zgrabnymi w formie wyrazami uwielbienia ubranymi w dźwięczną i nęcącą szatę muzyczną podkreślającą przekaz? Kobiety to tylko ludzie (wiem, wiem zdziwko) i są one tak samo podatne na popadnięcie w pychę i wszystko co się z tym wiąże jak i my mężczyźni. Jest nieomal pewne, że u kobiety wystawionej na kontakt z treściami zapewniającymi ją o jej "doskonałości i wyjątkowości" pojawią się zalążki narcyzmu.

Zaznaczam, że przyjrzałem się pobieżnie tylko muzyce, a co z filmami, serialami, YT i całym internetem, akcjami społecznymi i tym podobne, jakie krzyczą do kobiet bardzo podobny przekaz? Osoba chcąca po prostu wygrać w dyskusji i podważyć, to co napisałem mogła by stwierdzić "ale tak było zawsze" jednak to tylko częściowa prawda.

Społeczeństwo informacyjne w takiej formie w jakiej my je rozumiemy istnieje na dobrą sprawą (upraszczając) dopiero od 2010 roku i dopiero w ostatnim czasie osiągnęło dojrzałość. Nigdy wcześniej w historii kobiety nie były wystawiane na taką próbę charakteru i nie czyhało na nie tyle rzeczy chcących przekonać je o ich wyjątkowości. Ile z nich okaże się na tyle dojrzała, świadoma siebie i skromna aby pozostać normalnymi? Niewiele.

Rzeczywistość można zagłuszać, naturę można oszukiwać... do czasu.

#przegryw #mgtow #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #muzyka #przemyslenia #redpill #gehenna #rozowypasek #narcyzm
N.....n - Wsłuchiwaliście się kiedyś w teksty piosenek na temat miłości? Skupiliście ...

źródło: comment_1635543564NxixoPYJhk8PFycp4Aizqe.jpg

Pobierz
  • 12
jak ktoś kogoś kocha to jest dla niego bardzo ważny, może bardzo wiele dla niego zrobić, miłość może nadawać życiu sens - niektórzy zabijają się po utracie partnera


@nowytujestem: "Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę i liczyć się, że w nią dostanie"
@Nostrian w sumie ja głównie dlatego słucham np malika czy ogólnie muzyki gm2l, bo tam mam wrażenie jest coś podobnego w stronę mężczyzn i bardzo to wciąga np teksty jak jesteś warta tyle ile za ciebie zapłacę
jak ktoś kogoś kocha to jest dla niego bardzo ważny, może bardzo wiele dla niego zrobić, miłość może nadawać życiu sens - niektórzy zabijają się po utracie partnera


@nowytujestem: no ok, zdarza sie ale ile jest piosenkarek ktore wychwalaja typa? Czesciej chyba jddnak dissy leca