Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pocomilogin: Nieruchy ogromną dużą bezwładność. Na początku zamiera liczba transakcji. Bo kupujących nie ma. Co z tego,.że wiszą sobie ogłoszenia po cenach z boomu jak nikt tego nie kupuje. W raportach wygląda to jakby nic się nie działo. Ale jak cena ruszy w dół to spada przez kilka lat. Powoduje to cały szereg komplikacji gospodarczych, wzrost bezrobocia itd. taka samo nakręcająca się spirala. Deweloperzy przestają budować i rośnie jeszcze bardziej bezrobocie
@pastibox: Kocham jak ludzie tacy jak ty, którzy nie mają żadnego absolutnie pojęcia o rynku nieruchomości, kierują się myśleniem życzeniowym wydają wyroki i dzielą się swoimi genialnymi prognozami. Zapytam po raz kolejny chociaż pewnie i tak nie dowiem się niczego sensownego. Zdajesz sobie sprawę że główne rynki są praktycznie wyprzedane na 2 lata w przód? generalni wykonawcy wpisują do umów indeksację cen przez co deweloperzy nie chcą uruchamiać projektów? Umediowienie działek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pocomilogin:

Jakich spadków spodziewasz się w takiej sytuacji?

Ja się spodziewam znacznych :) A kolega widzę, że żyję dalej w bańce mydlanej. Pewnie zapakowany po kule i myśli, że podaż nieruchomości to tylko deweloperzy. Przez ostatnie lata sprzedał się tyle kwadratów, że ucieczka od gorącego kartofla wygeneruje znaczną podaż na rynku wtórnym. Co do deweloperów to widziałeś jak sprzedaż wyglądała po 2008? Rynek wyprzedany :))) A te 40k mieszkań to co
Jak spadnie popyt o 70% to będą to wyprzedawać 2 lata jeżeli nie zaczną już żadnej nowej inwestycji.


@pastibox:
2 lata to nie taki długi czas na sprzedaż jak na to, że sprzedaż często rusza przed pozwoleniem na budowę ;)
Ja mam wrażenie że tych nowych inwestycji jest właśnie dużo mniej a jak coś rusza to zwykle z informacją, że część pójdzie na wynajem.
Ciekawe co się zadzieje na tym tagu jak w przyszłym roku mieszkanka w Warszawie będą po 12.500 zł/m2


@pocomilogin: myślisz, że tak potanieją? Żoliborz teraz w stanie deweloperskim podchodzi pod 14k i nie żartuję :D Ktoś bierze schowek na szafy w cenie dwóch domów z działką.
@pocomilogin: Kupimy mieszkanie na tym osiedlu, jesteśmy szczęśliwym małżeństwem z dwójką dzieci, obydwoje pracujemy i 21m2 nam wystarczy. Będziemy miłymi sąsiadami :) Proszę o kontakt pod numer XXX lub YYY. Pozdrawiamy, Agnieszka i Darek
( ͡° ͜ʖ ͡°)