Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 729
#koronawirus #policja #mandat #sadowehistorie

Ciąg dalszy mojego mandatu za brak maseczki w galerii. Dla niewtajemniczonych, tak w skrócie, dostałem 500zł mandatu za brak maseczki na terenie galerii handlowej. Odmówiłem i sprawa trafiła do sądu. Więc tak. Przyszedł wyrok w trybie nakazowym (żadna ze stron nie była wzywana na salę sądową). 100zł grzywny i 70zł koszty sądowe. Z racji tego, że nie mam zamiaru płacić absolutnie nic, w najbliższych dniach odwołam się od wyroku i prawdopodobnie odbędzie się normalna rozprawa na której będę mógł się bronić. Nawet jeśli jakimś cudem przegram, w co wątpię, to i tak kara będzie dużo niższa od początkowej kwoty. Na dowód wrzucam zdjęcie wyroku. Wołam jeszcze raz Mireczków, którzy o to prosili @r4do5 @Dastardly @NuklearnaStonka @hauderju2
Pobierz KittyKitku - #koronawirus #policja #mandat #sadowehistorie 

Ciąg dalszy mojego manda...
źródło: comment_1635454305XO9ITwEh9tJOviIUJocjQY.jpg
  • 116
@KittyKitku: Podobna sytuacja, mandat za brak maski 100zł. Odmówiłem, miało być pouczenie, były wezwania na komisariat gdzie się nie stawiałem, aż w końcu wysłałem im pismo. Przyszedł list z wyrokiem nakazowym gdzie miałem zapłacić 100zł+200zł kosztów sądowych, odwołałem się, kolejna rozprawa będzie 9 listopada. Odwołanie pisałem sam, a później się skonsultowałem z radcą prawnym i zdecydowałem, że kancelaria będzie mnie reprezentować w sądzie. Liczę też na zwrot kosztów, które poniosłem po
@KittyKitku: #!$%@?ąc od tej śmiesznej kwoty co masz do zapłacenia - zakładając, że zarabiasz powiedzmy 50 zł na godzinę, więcej wart będzie czas, który stracisz w sądzie na tłumaczenie się, niż warta jest ta kara, którą masz do zapłacenia. Logika podpowiada, że nawet jak umorzą te 170 zł to będziesz w plecy. No chyba, że jesteś bezrobotny albo zamiatasz ulicę za jakieś grosze i idziesz tam bo masz duzo czasu wolnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@ZlodziejBilonownic: nie dorabiaj sobie historii do sytuacji, której nie widziałeś. Policja weszła, zaczepili mnie, kazali założyć maskę to grzecznie odmówiłem. Zaprosili mnie do radiowozu, była mowa o mandacie 20 złotych. Powiedziałem że nie przyjmę mandatu na żadną kwotę i tylko z tego powodu postanowili wlepić 500zł. Nie jestem zwierzakiem który się rzuca bez powodu, bo wiem, że byłoby to nierozsądne i mogłoby działać na moją szkodę podczas rozprawy.