Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 729
#koronawirus #policja #mandat #sadowehistorie

Ciąg dalszy mojego mandatu za brak maseczki w galerii. Dla niewtajemniczonych, tak w skrócie, dostałem 500zł mandatu za brak maseczki na terenie galerii handlowej. Odmówiłem i sprawa trafiła do sądu. Więc tak. Przyszedł wyrok w trybie nakazowym (żadna ze stron nie była wzywana na salę sądową). 100zł grzywny i 70zł koszty sądowe. Z racji tego, że nie mam zamiaru płacić absolutnie nic, w najbliższych dniach odwołam się od wyroku i prawdopodobnie odbędzie się normalna rozprawa na której będę mógł się bronić. Nawet jeśli jakimś cudem przegram, w co wątpię, to i tak kara będzie dużo niższa od początkowej kwoty. Na dowód wrzucam zdjęcie wyroku. Wołam jeszcze raz Mireczków, którzy o to prosili @r4do5 @Dastardly @NuklearnaStonka @hauderju2
KittyKitku - #koronawirus #policja #mandat #sadowehistorie 

Ciąg dalszy mojego manda...

źródło: comment_1635454305XO9ITwEh9tJOviIUJocjQY.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
mam już wstępnie przygotowaną linię obrony, zapisane wyroki uniewinniające, artykuły na ten temat, interpretacje i kruczki prawne.


@KittyKitku: podziel się z innymi
  • Odpowiedz
@KittyKitku: uzasadniaj jak wcześniej napisałeś, że policja Cię zaczepiła, że miało być 20 złoty a potem 500 i że byś założył ale akurat nie miałeś. Nie cwaniakuj za bardzo z wyrokami sądów bo sędziowie tego nie lubią. Postaraj się grać biednego szarego obywatela dla którego taka kara jest bolesna i nie mógł jej przyjąć
  • Odpowiedz
@KittyKitku: nowlaśnie nie przyjąłeś 20zł, niby spoko ALEE... mi osobiście nie chciałoby się włóczyć po sądach, jakieś rozprawy i inne duperele, ale co kto lubi... pamiętaj, że to tylko "żołnierze" którzy wykonują polecenie innego Cesarza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: jak im powiedziałem, że nie przyjmę to było "nawet jak panu wystawimy 20zł?", to powiedziałem, że nie. Więc dowalili 500zł. Tylko i wyłącznie z tego powodu.
  • Odpowiedz
@the_red: Tu nie chodzi o koszty, a o to, że ja nie złamałem żadnego prawa. Podejrzewam, że zwrot kosztów uzyskam. W tym wypadku głównie walczę o podstawowe prawa - moje, Twoje, innych. Jeśli ludzie będą się chowali, uginali karki to nic się nie zmieni. Każdy powinien coś robić na swoim małym odcinku by zmieniać tą naszą rzeczywistość. Spójrz na to co się dzieję ,w galopującym tempie postępuję wszechobecny zamordyzm. Jeśli wybierasz
  • Odpowiedz
Nawet jeśli jakimś cudem przegram, w co wątpię


@KittyKitku: Tego taki pewien bym nie był, po wprowadzeniu nowelizacji do Kodeksu wykroczeń sądy nie uwalają tak tych wyroków. Wyroki uniewinniające które sobie najpewniej zapisałeś dotyczyły starego stanu prawnego.

Ale tak, zaoszczędzisz w stosunku d mandatu.
  • Odpowiedz
@KittyKitku: Tak, było kilka wyroków (albo dotyczyły stanu "przejściowego" albo raz czy dwa się sądy powołały bezpośrednio na Konstytucję), jednak nie traktowałbym tego jako wyznacznik.

Argumentacja, że przepis jest niekonstytucyjny jest o tyle problematyczna, że od 40 lat funkcjonuje przepis art. 54 KW, który w treści jest praktycznie identyczny. Niby każdy słyszy, że jest on niekonstytucyjny, a jednak ciągle na jego podstawie wyroki zapadają.

Stąd bym się na to nie nastawiał,
  • Odpowiedz