Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
hej, mam pewien problem z legitymacja studencka

miałem zaplanowany wyjazd już od dawna w ten piątek oraz kupione bilety ulgowe intercity, jako że jestem z rekrutacji wrześniowej na 2gim stopniu to nie mam jeszcze wyrobionej legitymacji, a panie w dziekanacie, które zapewniały mnie że dokument będzie wyrobiony do czwartku, stwierdziły że będzie on jednak w następnym tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

załatwiłem sobie zaświadczenie z uczelni o statusie studenta jednak wiem, że nie jest to podstawa do posiadania ulgi

co mam zrobić w razie kontroli? można się odwołać od ewentualnej kary/dopłaty za bilet i uzyskać zwrot kosztów?

#pkp #pkpintercity #legitymacja #pendolino
  • 7
@wondermano1: Musisz jechać na normalnym bilecie. Niestety, uczelnie mają bajzel i czasem to się nawet miesiąc czeka na legitkę. A swoją drogą jak nie zmieniałeś uczelni to Ci mogą dać naklejkę na legitkę z licencjatu/inż.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@not_me: uczelnia ta sama, ale pytałem się bab z dziekanatu o naklejenie nowej naklejki na starą legitymację to powiedziały że potem na nowej nie będę mieć xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wondermano1: jedynie legitymacja uprawnia do ulgi, zaświadczenia nawet nie pokazuj.

W pociągu w czasie kontroli zrobisz dopłatę do biletu normalnego, a potem w przeciągu 7 dni możesz podejść do kasy biletowej z ważną legitymacją i możesz ubiegać się o zwrot.