Wpis z mikrobloga

Chińskie webasto - 7-8 stówek. Do tego musi być na zewnątrz bo działa na paliwo i w dodatku trzeba je chronić przed deszczem. Poza tym, trzeba przerobić szybę i władować w nią jebutną rurę wentylacyjną. No, ale jest ciepło.
A to na zdjęciu, to grzałka samochodowa za 150 złotych. Można też zamontować nagrzewnicę elektryczną ptc, co podobno się sprawdza i jest tańsze od webasto. Podobno oba sposoby się sprawdzają. Za ułamek kwoty i #!$%@? się z tym, co oni tam robią.
Wniosek? #bebzunlogic to choroba zakaźna
#mocnyvlog
PatoPaczacz - Chińskie webasto - 7-8 stówek. Do tego musi być na zewnątrz bo działa n...

źródło: comment_1635272553VFlQdZaBY00n4gcybatDs4.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KKK1337: wiesz czym jest sprawność energetyczna i cieplna? Skąd w instalacji samochodowej weźmiecie 48v? jaką moc maksymalną ma grzałka 24v (przy założeniu, że to ciężarówka. W osobówce 12) przy prądzie 30A? A teraz porównaj sobie z mocą zwykłej farelki domowej. Jak odpowiesz na te pytania będziesz wiedział dlaczego Andrzej miał doświadczenie z tym, że to #!$%@? grzeje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PatoPaczacz: Porównaj sobie moc grzewczą takiego webasto. Elektryczna nagrzewnica za 150zł ma 1050w i jest na 240v czyli potrzebna jest jeszcze przetwornica (sprawność dobrej przetwornicy która to spokojnie uciągnie to 85% i koszt ~400zł. Realnie będzie nasza nagrzewnica pobierać około 1200w.) Do tego akumulator AGM który uciągnie sensownie przez noc dwie takie grzałki to około 800/900zł
Najgorsze chińskie webasto ma moc grzewczą 2KW i brak problemu skąd co wieczór brać
  • Odpowiedz
@pepies: kurde masz rację, sugerowałem się tym że u mnie w aucie webasto ma dodatkowy aku 48V ale nie wiem ile może chodzić włączone, jakby endrju tak to opisał to też przyznałbym mu rację
  • Odpowiedz
@KKK1337: Mialem kiedys taka 150W na 12V z ebaya. Dmuchac troche dmucha, ale nie grzeje zima w ogole.
Nie nadaje sie do niczego. (W Golfie mialem awarie nagrzewnicy).

Skutek - wymiana Golfa na Passata i problem rozwiazany. Pozniej tylko worek hajsu zeby go doprowadzic do porzadku oraz wyposazyc w sensowne radio (10 cali LCD z Android) i instalacje LPG.
  • Odpowiedz