Wpis z mikrobloga

@bartolomis: Jakie znowu urojenia? To są fakty, bardzo mi przykro że nie wygodne dla ciebie. Choć nie ani trochę nie jest mi przykro xD
I nie wtedy tak nie wyglądali zdobywanie miast. Zdobywano miasta i nie mordowano ludności cywilnej.
Musisz zrozumieć obrońco morderców i bandytów katolickich że z faktami nie wygrasz i to ty masz jakieś urojenia o wojnie obronnej toczonej tysiące kilometrów od domu ( a przy okazji po drodze
  • Odpowiedz
@bartolomis: Czyli uciekasz gdy podałem niewygodne fakty i wydarzenia i bredzisz o urojeniach. Klasyka. To są takie same urojenia jak Jezus¯\_(ツ)_/¯ Choć w zasadzie na mordy gwałty i rabunki katolików jest więcej źródeł historycznych niż na żywot Chrystusa, więc może jednak nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartolomis: To co kolejny fragment ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przed świtem wojska greckie weszły do miasta, co w obozie krzyżowców wywołało ogromne rozgoryczenie. Frankowie czuli się zdradzeni przez cesarza, który po siedmiu tygodniach oblężenia tuż przed szturmem potajemnie dogadał się z niewiernymi, pozbawiając rycerzy szansy zdobycia rekompensaty za poniesione trudy i stracony czas w postaci bogatych łupów. Jeszcze gorzej przyjęto sposób potraktowania tureckich jeńców. Wyższych urzędników i
  • Odpowiedz
@bartolomis:
Zarząd nad miastem Baldwin przekazał Guynemerowi z Boulogne, piratowi, przywódcy bandy podobnych sobie rzezimieszków, który uważał siebie za dobrego chrześcijanina i udziałem w krucjacie postanowił zasłużyć sobie na boską przychylność, oczywiście przy okazji nieźle zarabiając.

Ziobro zaskoczenia( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nigdzie nie uciekam, napisałem co jest twoim urojeniem, widzę, że pojawiają się kolejne... Pogadamy jak będziesz w remisji


@bartolomis: Jak urojeniem. Nie bronisz mordercow twierdząc że tylko się bronili kilka tysięcy kilometrów od domu, albo że wszyscy tak wtedy robili.
No właśnie taka przyjąłes linie obrony xD

A prawda jest taka jak ci podałem w fragmentach Jerozolimie 1099. Krzyzowcy to zwykli bandyci mordercy łasi na bogactwa i władze. Od szczytu władzy
  • Odpowiedz
zażyj afobam, przeczytaj o genezie krucjat i wtedy napisz


@bartolomis: Masz na myśli pierwsza próbę kolonializmu w wykonaniu Europejczyków. Też się spotkałem z taką geneza. Nie przeczę to dość ciekawe spojrzenie na krucjaty. No ale zasze to się i tak sprowadza do dwóch rzeczy pieniędzy i władzy.
Przykłady podałem w fragmentach powyżej.
  • Odpowiedz
@bartolomis: Umiesz coś więcej od siebie dodać. Bo jedyne na co cię stać to oprócz "bronili się" i Hiroszimy, zajrzyj, sprawdź, poszukaj itd
No Jasiu napisz coś od siebie, albo zaczytują jakiś fragment historyczny żebyśmy mieli jakieś pole do dyskusji, no chyba na to cię stać, prawda?
  • Odpowiedz
@bartolomis: Prawie zapomniałem
Kolejnym celem krucjaty stała się Arka − miasto należące do pokojowo nastawionego emira Trypolisu, Dżalala al-Mulka Abu al-Hasana. Niestety bogactwo jego ziem okazało się dla krzyżowców zbyt kuszącym kąskiem i nie potrafili przejść obok niego obojętnie. Atak na potencjalnego sojusznika był jednak poważnym błędem, ponad to uwypuklał najgorsze cechy zachodnich rycerzy, którzy z chciwości byli w stanie dopuścić się największych niegodziwości. Oblężenie miasta było prowadzone niemrawo i nie
  • Odpowiedz
@bartolomis: A gdzie te fakty przedstawiłes? No pokaż cwaniaczku xD

No właśnie, a ponieważ nic nie podałeś konkretnego tylko kazałes poczytać - to faktycznie przyjąłem za punkt wyjścia koloniazm ( władza i bogactwo) ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli uważasz że się mylę i chodziło tobie o coś innego. Droga wolna, możesz pisać i przedstawiać swoje racje - chętnie poczytam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartolomis:
Po kilku tygodniach bezskutecznego oblężenia, 13 maja Rajmund z Tuluzy rozkazał zwinąć obóz i ruszył na Trypolis. Miasto kupiło sobie bezpieczeństwo za cenę 15 000 bizantów, zwolnienie 13 jeńców chrześcijańskich oraz dostarczenie krzyżowcom zwierząt jucznych i furażu. 19 maja Frankowie dotarli do Rzeki Psiej, za którą rozciągały się już ziemie Fatymidów. Pierwsza egipska twierdza na ich drodze, Bejrut, poddała się bez walki, tak samo było kilka dni później pod Akką.
  • Odpowiedz
@bartolomis:
Przeludnienie Europy
Zaspokojenie tzn. "głodu lennego"
Mowa papieża Urbana II w Clermont w 1095 r.
Apel Aleksandra II podczas soboru laterańskiego
Chęć kontynuowania rekonkwisty
Zapały rycerstwa
Napieranie papieży do poszerzania granic
  • Odpowiedz
@bartolomis:
Najważniejsza przyczyna wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej narodziła się w 638 r., kiedy to najświętsze miasta chrześcijan z Jerozolimą na czele dostały się pod arabskie panowanie. Jednak po pierwszym wstrząsie spowodowanym zmianą władzy, niejeden chrześcijanin, dla którego sprawy doczesne były ważniejsze od duchowych, stwierdził, że pod muzułmańską jurysdykcją żyje mu się lepiej niż za panowania bizantyjskich cesarzy. Podatki okazały się niższe, kwitł handel i panował większy porządek, a tolerancyjni Umajjadzi
  • Odpowiedz
@bartolomis:
1095 r. w Piacenzie odbył się synod, na który przybyli również posłowie Aleksego I, z prośbą o pomoc w walce przeciw Turkom. Grecy zwrócili uwagę na cierpienia chrześcijan wschodnich, które będą także udziałem Zachodu, jeśli ten nie wyruszy im na pomoc. Przemówienie zrobiło na uczestnikach wielkie wrażenie, ale tylko nieliczni dojrzeli w tym szansę na zainicjowanie potężnego ruchu społecznego oraz religijnego i wyciągnięcie z niego olbrzymich korzyści. Papież dostrzegł, że
  • Odpowiedz