Wpis z mikrobloga

@bartolomis: kiedyś oglądałem w TV dokument w którym robili eksperyment, z którego wynikło, ze w "magie" niektórych przedmiotów lub przesądy wierzy podobna ilość osób które wyznają jakąś wiarę jak wśród osób które są ateistami.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lolenson1888: Tak samo jak w katolickiej Polsce stare baby chodzą do wróżek i czytają horoskopy xD A co dopiero działo się na wsi w czasach II RP, dosłownie jakieś starodawne gusła i czary na każdym kroku, obwoźni wróżbici i znachorzy itd.
  • Odpowiedz
@Zwardi: ale co mam wiedzieć, że istnieje jakiś niewidzialny byt o jedną jednostkę wyżej w hierarchii supermocy niż człowiek, który po 4 miliardach lat istnienia życia na Ziemi nagle postanowił objawiać się jakimś inteligentnym małpom przez 2000 lat i zabronić im walić konia? No nie wiem, tak samo nie wiem czy dookoła słońca lata niewidzialny posąg twojego starego, ale szansa na to jest no powiedzmy niewielka, choć i tak większa niż
  • Odpowiedz
We wszechświecie jesteś mały niewyobrażalne a wypowiadasz się jakbyś znał i widział każdą jego tajemnicę


@Zwardi: właśnie jest zupełnie na odwrót. To ludzie wierzący twierdzą, że znajdą co jest po śmierci, wiedzą kim jest bóg, czego chce itp. Ja opieram się na tym co faktycznie jestem w stanie udowodnić i zaobserwować. Jakaż wielka pycha towarzyszy tym, którzy głoszą takie rzeczy, nie mając cienia dowodu. Są tak bardzo butni, że nie dopuszczają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartolomis: z wygody święta są co roku w innym czasie. Ok.
Pan Jezus mający zadziwiająco wiele wspólnego z Mitrą rodzi się zaraz po przesileniu zimowym w dniu, w którym świętowano inne bóstwa solarne, bo tak jest wygodniej.
#!$%@?, w pierwszych wiekach ludzie umierali za tę wiarę po to, żeby ich spadkobiercy obchodzili pogańskie święta, bo tak jest wygodniej. Poważna religia.
  • Odpowiedz