Wpis z mikrobloga

@bartolomis: A w źródłach na które podaje się ten artykuł już tak.

to konkretne zdanie jest bzdurą


Dalej Runciman podaje motywy ekonomiczne, przeludnienie, powodzie i zaraza w 1094 oraz susza i głód w 1095. Nic dziwnego że ludzie porzucali własne dobytki i ruszali na wyprawy skoro i tak niewiele im zostało
  • Odpowiedz
@bartolomis: W polowie września Francuzi zapuścili się aż pod bramy nikei stolicy sułtana.....splądrowały wioski zgarniając całe stada owiec i bydła torturując i zabijając ludność chrześcijańska z nieopisanym okrucieństwem.

Im tylko o Jezusie i ziemię świętą chodziło xD
  • Odpowiedz
na tym polega wojna, nie na grze w mahjong


@bartolomis: I dlatego bandytów morderców i gwałcicieli nie usprawiedliwiamy, tylko nazywamy bandytami, mordercami i gwałcicielami.

Co zbrodnie nazistowskie też opiszesz zdaniem "na tym polega wojna"?
  • Odpowiedz
Niemcy zabijali bo taka ich niemiecka natura

Nie było wtedy ubereats i musieli zjeść co było, tak wygląda wojna

Negatorzy holocaustu też uważają się za rzetelnych historyków


@bartolomis: Katolicy zabijali bo taka ich katolicka natura XD
  • Odpowiedz
@bartolomis: > miłujcie waszych nieprzyjaciół"
Ale ja nie pisałem co sobie tam mają gdzieś zapisane ,tylko jaka jest ich prawdziwa natura.
A wygląda tak:

. 30 czerwca grupa Volkmara dokonała masakry Żydów w Pradze, kilka dni później, już na terenie Węgier, spróbowała dokonać pogromu w Nitrze


Szach mat(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
wrzucasz cytaty bez źródła i mam zgadywać o co chodzi? XD


@bartolomis: Wszystko to runciman(ten na którego sam się powołujesz) te twoje pozostałe źródła traktują wyprawy krzyżowe po macoszemu stąd dość ogólnie bez wydawania w szczegóły opisane.

Ponawiam pytania na które nie otrzymałem
  • Odpowiedz
wszystko masz w artykule i na wiki, nie chce mi się przeklejać


@bartolomis: Już podwazylem tezy zawarte w artykule odnosząc się do tekstu źródłowego oraz książek na podstawie których ten artykuł był opracowany.
Jeśli nie masz innych dowodów, polegles
Szach mat( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz