Wpis z mikrobloga

@bartolomis: W sumie ma po części rację, religia chrześcijańska zabiła wiele osób i wywołała wiele wojen, nie przypominam sobie za to żeby indywidualna wiara w kamyki, magię itp mordowała ludzi w imię tych "kamyków"
  • Odpowiedz
@bartolomis: Ile to czarownic spalono na stosach?
Ile wypraw krzyżowych się odbyło?
Ile to osób w imię Boga zostało zamordowanych?
Ilu to innowiercow zostało zamordowanych, bo nie chcieli się nawrócić?

Mozna tak wymieniać długo i długo.
  • Odpowiedz
@bartolomis: Nie jestem ateistą więc nie trafione, plus nastepnym razem mnie oznacz misiaku zanim ogłosisz wielkie zwycięstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- palili protestanci czyli heterycy


A to wiele zmienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Naiwnyś https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Spalenie_na_stosie

ilu niewinnych Niemców Polacy zamordowali w 1939?

A co mają Niemcy do tematu?

- no właśnie, ile?

ponownie domena protestantów = heretyków


Oczywiście heretycy nie byli prześladowani
  • Odpowiedz
@yummy157: fakt, przeoczyłem, taki urok wykopu na komórce
tak, bo protestanci to skutek samowolnej interpretacji Biblii, a krzeseł elektrycznych wtedy nie mieli, kara śmierci jest i była dopuszczalna
wojna obronna to inna wojna niż inwazyjna
dużo oskarżeń a mało źródeł, np. krucjaty to wojny obronne były
  • Odpowiedz
@bartolomis: raczej nie dowolnej interpretacji biblii tylko jakiejś interpretacji biblii. Katolicyzm to też jakaś interpretacja biblii.

krucjaty to wojny obronne były


XD
No tak biedni chrześcijanie to się tylko bronili przed najezdcami. To nie było tak że odbijali miasta, w których dominowała inna religia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyznam, że nie mam jakiejś ogromnej wiedzy historycznej, bo nie jestem historykiem ani się tym nie interesuje, ale nie
  • Odpowiedz
wojna obronna to inna wojna niż inwazyjna

dużo oskarżeń a mało źródeł, np. krucjaty to wojny obronne były


@bartolomis: To ciekawe. A gdzie się bronili? W Italii, we Francji, HRE, Anglii? Czy może na bliskim wschodzie. Coś daleko musieli wysłać armię do obrony granic xD
  • Odpowiedz