Wpis z mikrobloga

Moja różowa dostała dzisiaj w pracy wybór - albo się zaszczepi albo nie ma po co przychodzić do pracy.
Nie myślałem dwa lata temu, robiąc podś#!$%@? z Chin, że to tak daleko zajdzie. Porażka.

#koronawirus #szczepienia
  • 42
  • Odpowiedz
niech to zgłasza gdzie tylko się da, a jeśli się zamierza zwolnić to niech narobi jak najwięcej smrodu. Takie patologie należy tępić już w zarodku.


@Krupier: i co? Panstwowy osrodek zareaguje, czy media ktore maja taka sama polityke (do rmf bez szczepienia nie wejdziesz)?
  • Odpowiedz
@dendii: Pamiętaj że "L4" od psychiatry przez pierwszy miesiąc jest płatnie 80%, później przez następne 5 miesięcy jest 100%. Koszt takiego zwolnienia to wizyta u psychiatry co 2 tygodnie. Wg mnie się opłaca :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
niech to zgłasza gdzie tylko się da, a jeśli się zamierza zwolnić to niech narobi jak najwięcej smrodu. Takie patologie należy tępić już w zarodku.


@Krupier: i co? Panstwowy osrodek zareaguje, czy media ktore maja taka sama polityke (do rmf bez szczepienia nie wejdziesz)?

@SRzeyamlon:

Nie wiem czy zareaguje, ale powinien. Rozumiem, że wg ciebie powinniśmy to olać i niech już tak będzie, można się przyzwyczaić?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@RoHunter: Ale zaszczepieni też roznoszą covida, to czemu ona miałaby komuś zaszkodzić? Poza tym skoro ktoś się zaszczepił to chyba jest chroniony, więc powinien mieć w dupie to czy ktoś inny też był szczepiony, prawda to?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dendii: no i w czym problem? Każdy normalny człowiek się już dawno zaszczepił

@japycz: przedstaw nam tu wszystkim swój certyfikat szczepienia na AH1N1
  • Odpowiedz
@NaopaK: Pewnie że roznoszą, ale na dzień dzisiejszy są zwolnieni z kwarantanny w przypadku kontaktu z zarażonym, nawet jak mieszkają pod jednym dachem. Patrząc z perspektywy pracodawcy już jest spokojniejszy że zawodniczka nie spędzi pół zimy w domu, a patrząc na to co sie obecnie dzieje kontakt z zarażonymi może mieć częsty
  • Odpowiedz
niedlugo bedzie to wszedzie tylko protesty nam cos dadza. jezeli sie zjednoczymy to mozemy wygrac. podzielili nas ale to zaszczepieni powinni stanac z nami ramie w ramie.
  • Odpowiedz
@NaopaK: Może i być nawet 100% ja nie o tym pisze. Zaszczepiona osoba jest zwolniona z kwarantanny w przypadku kontaktu z osoba chorą i tu jest już pracodawca do przodu, bo ja osobiście znam przypadki ze zawodnicy w okresie wrzesień/luty byli w sumie dwa miesiące na kwarantannie z okazji kontaktu gdzie ktoś ich grzecznie zgłosił do sanepidu albo któryś z domowników zachorował. Więc tu masz już luzik i czekasz cierpliwie az
  • Odpowiedz
  • 1
Naprawdę nie rozumiem podejścia ludzi na wykopie i tego ogromnego zdziwienia co do konsekwencji podejmowanych działań/ bycia biernym. Ja wiem że sytuacja jest kiepska, sam krzywie się gdy tylko słyszę o 3 dawce, no ale ludzie zdecydowaliśmy się jako cała cywilizacja zwalczyć tego wirusa w ten a nie inny sposób, dlaczego więc się dziwicie że osoby które nie chcą się dostosować ponoszą konsekwencje? To nie jest wasz wybór, trzeba myśleć o innych.
  • Odpowiedz