Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=_Y-YoJsxqvc

Ten sam ziomek, który ostatnio nagrał materiał, że podał frazę seed na fake'owej stronie metamaska i #!$%@? mu 20k w HERO, wjechał z nowym świetnym filmikiem.

Tym razem w materiale mówi, że chce zakupić Ledgera z ALLEGRO, żeby się zabezpieczyć na przyszłość (XD), dodatkowo obsesyjnie pokazuje swój adres portfela BNB (umieścił go w opisie i robił na niego zbliżenia w trakcie materiału) - zapewne żeby wyżebrać donate'y (podobnie było na tym filmiku odnośnie kradzieży HERO).
Dodatkowo na sam koniec pokazuje widowni jak zrobić niekorzystnego trade'a na P2P Binance, jednocześnie wydając środki bez sprawdzania czy druga strona wykonała mu przelew (co mogłoby skutkować utratą środków(sam Binance przed tym ostrzega)).

#kryptowaluty
  • 15
@WhiskeyIHaze: Tzn. druga strona zaznaczyła na Binance, że przelała środki (co nie koniecznie oznacza, że faktycznie to zrobiła) na co ziomek instant kliknął opcję przekazania mu swoich krypto i nawet nic nie wspomniał o sprawdzeniu czy faktycznie otrzymał środki na konto.
@approve no nie wspomniał. Ale ja np. dostaje powiadomienie o każdym przelewie na moje konto. Często szybciej niż ktoś zaznaczy, że już przelał.
Nie żebym go bronił bo to ewidentnie jakiś idiota ale może ma coś podobnego
@approve czyli podsumujmy:
- zamiast na pancakeswap wszedł na pancakeswOp
- ściągnął jakąś lewą wersję Metamaska na nowym kompie
- kupuje ledgera z allegro

Ciężko... Teraz czekam aż zrobi filmik z konfiguracją Ledgera i przypadkowo pokaże seeda.
@WhiskeyIHaze: Tak, ale jak się uczy kogoś to warto go informować o zagrożeniach. Mi się też zdarzało sprzedawać na P2P i nie raz była akcja, że klient klikał, że wysłał środki, a nic takiego nie miało miejsca i gdybym impulsywnie mu wydał środki to bym został po prostu oscamowany :P
@CzulyTomasz: Potem nagra materiał, że został oszukany i jakby ktoś był taki dobry to żeby mu wysłał jakiś donejcik.

Nie żeby coś, każdemu się może zdarzyć kradzież i zawsze to jest nie miła sytuacja. Tylko potem ten sam człowiek uczy newbie jak coś zabezpieczać :P
@approve kiedyś się z jakimś ciapatym kłóciłem. #!$%@? specjalnie kliknął, że wysłał chociaż nie wysłał bo nie chciałem się zgodzić na przelew z innego konta.
Ja sobie poradziłem bo miałem zablokowane coś koło $500. Ale mogłem dalej handlowac. Jemu zablokowali całkowicie konto a zanim support się odezwal to chyba z tydzień czekał. Ładnie mnie przepraszał na czacie ale #!$%@? mu w dupe za próbę wyjebki. A support na koniec mu napisał, że
@approve mam chyba z 200 transakcji I tylko ta jedna była problemowa. Chociaż można by jeszcze doliczyć kilka gdzie ziomek nie zrobił przelewu w wyznaczonym czasie ale to nie jest jakiś mega problem
@WhiskeyIHaze: Moja najgorsza akcja to jak babka wniosła w banku o zwrot przelewów i trzeba było wysyłać im screeny zamówień itd. Wszystko git się skończyło, ale i tak #!$%@?ło (szczególnie, że zrobiła to też innym sprzedawcom - chyba specjalnie).