Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #takiesafakty #poznan

Wczoraj dowiedziałem się ze stosunkowo pewnego źródła (pracownik firmy wykonującej przedłużenie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju) dlaczego nowy "chlebak" dworzec jest ulokowany tak a nie inaczej- czyli z dupy lekko. Otóż konserwator zabytków zażyczył sobie aby stary dworzec i stara poczta były widoczne tak z mostu dworcowego jak i uniwersyteckiego- by nie były zasłonięte nowym dworcem. Ot #mojkrajtakipiekny ##!$%@?
  • 12
@Aerin: Nie zaprzeczysz chyba, że z punktu widzenia przepływu pasażerów umiejscowienie chlebaka jest z dupy. Ot przyjedź sobie PST na dworzec po to by kupić bilet na pociąg startujący z peronu 4a...

Poza tym słyszałem, że mają tam gdzieś jakiś biurowiec walnąć- od pracowników kolei.
@ludzik: O biurowcu niczego nie wiem, a jeśli chodzi o ten przepływ to fakt, że teraz jest to niezbyt wygodne ale jak już to jest to kwestią złego planu funkcjonalnego całego założenia a nie konserwatora, moim zdaniem kasy powinny być czynne zarówno w nowej jak i starej części.
moim zdaniem kasy powinny być czynne zarówno w nowej jak i starej części.


@Aerin: To do nowej chodziliby ci jadący z peronów 1-3 albo nie chcący stać w długich kolejkach. Dworzec jest po prostu umieszczony tak, że nie masz dobrego dostępu do peronów. Nawet planowana kładka nad peronami tego nie rozwiąże..
@sin89: W sumie ma w okolicy jakiejś starej zabudowy- zaczyna się dopiero od poczty i dalszych budynków na Głogowskiej w stronę Górczyna. Najlepsze będzie, że będą musieli często czyścić dach;)
@Aerin: Podobnie jak obecny- aby do wszystkich peronów było mniej więcej tak samo blisko. W-wa Centralna jest tu dobrze rozwiązana- dworzec jest nad peronami.