Wpis z mikrobloga

Witajcie Miruny, mam problem z routerem wifi TP-LINK Archer C6 AC1200. Chodzi mianowicie o to, że codziennie o różnych godzinach potrafi zrywać połączenie internetowe na wifi i na kablu. Przez dosłownie 2-3 minuty nie ma internetu i później wraca wszystko do normalności. Nie powiem dość w---------e. Teraz siedzę na routerze Tenda AC5 i nie mam absolutnie żadnych problemów, tylko prędkość internetu po kablu spadła do 100 Mb/s z powodu limitu sprzętu. Ktoś miał tego TP Linka i miał podobny problem? Pozdrawiam

#kiciochpyta #internet
grubY_0936 - Witajcie Miruny, mam problem z routerem wifi TP-LINK Archer C6 AC1200. C...

źródło: comment_1634996418DetsdkPPOADM4lFjFBPJ9B.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grubY_0936 mam ten router, miałem z nim problem bo kamery nie chciały działać po WiFi. Działały a po jakimś czasie pingi w kosmos. Wymieniłem dostałem niby nowy ale też czasem pojawiał się taki problem. Wgrałem tam open wrt i w sumie działa ok
  • Odpowiedz
@grubY_0936: wykopki jak zwykle w formie, żaden nie udzieli jakiejś rzeczowej pomocy.

Jaką masz rewizje tego routera? V2, V3, V3.2? Informacje znajdziesz na pudełku lub naklejce znamionowej pod routerem. Próbowałeś zaktualizować oprogramowanie routera?
  • Odpowiedz
@strusmig: Aktualizowałem do najnowszego oprogramowania, ja tylko robiłem quick setup oraz ustawiałem wifi 5ghz i hasło i tyle. Bo tam ciężko cokolwiek znaleźć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grubY_0936: ok, w takim razie zajrzyj do panelu administracyjnym routera, a konkretnie do zakładki Advanced -> System Tools -> Firmware Upgrade i podaj aktualną wersję oprogramowania.

Wersja sprzętowa V2 tego routera ma wsparcie projektu OpenWrt, więc w ostateczności możesz się pokusić o wgranie tego oprogramowania, ale trzeba być świadomym tego co się robi bo można w łatwy sposób "uceglić" sprzęt.
  • Odpowiedz
@grubY_0936 jak masz wersję 2.0 to wgrywasz przez panel www. Tylko ogólnie jak coś nie wyjdzie to uwalisz router :P. Ja bym nie kupił drugi raz tego modelu, na openwert obcina trochę prędkość 5Ggz.
  • Odpowiedz