Wpis z mikrobloga

#squidgame jest dziełem prowokującym i głupim. Główna grupa odbiorców to najprawdopodobniej osoby w wieku 8-21 lat lub coś w tym stylu, czyli grupy wiekowe z ogromną obecnością w Internecie, zwłaszcza ci młodsi. Problem w tym, jak z resztą z każdym nowy show celującym w tą młodszą grupe wiekową i będącym na platformie jak Netflix, że większość z tych nahypowanych dzieciakow określa te twory jako "arcydzieło" lub "naprawdę dobre". Squid Game to stek bzdur, odgrzewana koncepcja zerżnieta z lepiej wykonanych filmow (np. Piła, i wiele innych filmów typu "graj w grę lub giń"). Więc w Squid Game grasz w grę dla dzieci i ktokolwiek przegrywa ten umiera? Stare, znałem. Obejrzałem kilka pierwszych odcinków i byłem coraz bardziej sfrustrowany. Nie twierdzę, że ten serial nie może się podobać, tylko że jest bzdurny i mało ambitny.

Problem w tym co sie dzieje z takimi "dziełami' z niskim poziomem humoru, brakiem ambucji, tanią prowokacją, udawanym głębokim przekazem... To będzie przyciągać o wiele więcej ludzi niż na to zasługuje, ponieważ jest tak łatwe do zrozumienia i naśladowania. Zestawieenie tego z prawdziwymi arcydziełami narracyjnymi pokazuje, dlaczego te seriale odwołują się do tak łatwych do zrozumienia tematów. Jedynym ratunkiem jest to, że celowo wprowadzają niskich lotów tajemniczość do serialu poprzez zatajanie ważnych informacji fabularnych, co daje syntetyczne poczucie drugiego dna, jednak mimo tego nadal jest to straszne gówno, a scenarzyści prawdopodobnie sami nawet nie wiedzieli, dokąd zmierza ten serial.

#netflix #film #filmnawieczor #seriale
Tranzystor_IGBT - #squidgame jest dziełem prowokującym i głupim. Główna grupa odbiorc...

źródło: comment_16349724088Ed14zP2lcj8t5qhbnGaVt.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Ten serial jest przyjemny, zapewnia rozrywkę i co najważniejsze nie dopatrzyłem sie w nim politycznie poprawnego gowna, sztucznych kobiet na najwyższych pozycjach czy randomowej #!$%@? postaci z suchym dialogiem typu „POROZMAWIAJMY O TOLERANCJI”
  • Odpowiedz
  • 2
@Tranzystor_IGBT ten serial jest przede wszystkim świetnie zrealizowany. Imponujące zagadkowe lokacje, krzykliwe i kontrastujące ze sobą kolory. W ogóle cały serial opiera się na kontrastach i moim zdaniem to jest głównym powodem popularności serialu. Mi się wizualnie podobał a fabularnie cóż, nikt nie mówił że ma to być górnolotna produkcja służąca refleksji a raczej po prostu mająca zapewnić rozrywkę plus twórcy próbowali jakoś przemycić problem długów w Korei.
  • Odpowiedz
@ZajebistyMamSzaliczek: wow jak oryginalnie. Czekałem na jakiegos smieszka zawadiake ktory wrzuci tego meme. A teraz idz sprawdz w słowniku co znaczy słowo "hating".

Ten serial jest przyjemny, zapewnia rozrywkę i co najważniejsze nie dopatrzyłem sie w nim politycznie poprawnego gowna, sztucznych kobiet na najwyższych pozycjach czy randomowej #!$%@? postaci z suchym dialogiem typu „POROZMAWIAJMY O TOLERANCJI”


@Furiat: tak, ale nie jest ani wybitny, ani odkrywczy, ani nie jest jakims niebanalnym
  • Odpowiedz
No oczywiście, że może, ale nie takim wyjątkowym płatkom śniegu jak ty. Serial głupi, a więc może podobać się tylko głupkom. Ale popatrz też na dobre strony. Dzięki niemu może zbudować odpowiednią referencję społeczną, która pozwoli ci się dowartościować i napompować ego. Always look on the bright side of life.


@bigos555: klasyczny przykład projekcji w twoim wykonaniu, wiec nawet nie ma o czym rozmawiac.
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT to ma wzięcie bo są szybko mocne emocje. A równocześnie bohaterzy są przeciętni. A nie jak w serialach medycznych gdzie lekarz to bóg który nie śpi, nie je i wygląda jak brad Pitt ( ͡° ͜ʖ ͡°)- plus bohaterowie mają gorzej niż widz, co wywołuje pozytywne emocję. Bo widz może poczuć się lepiej. Ot cała tajemnica
  • Odpowiedz