Wpis z mikrobloga

No to czekam az sie zacznie sypac matematyka. Mamy 86,2 % zaszczepionych jedna dawka czyli wg strony NHSu prawie 50 mln osob zaszczepionych. Obecnie 8 mln przechorowanych. Dzieci wedlug cesusu do 12 roku zycia z 2019 to okolo 700-800tys rocznikow czyli okolo 8 mln mieszkancow poza szczepionkowymi statystykami. Oficjalnie w UK jest 66.7 mln mieszkancow.

Juz niedlugo zacznie sie dublowanie albo przybedzie ludzi na wyspach albo okaze sie ze zaszczepieni choruja. Potem beda 2,3 zachorwania 7 fale dzikie weze. Jak na dloni bedzie widac ze to jeden wielki wuj.
#nhs #uk
#koronawirus
  • 33
@Voltix: a juz wiadomo kiedy przestaje dzialac ? Spytales czy zapomniales ? A juz wiadomo czemu moja szczepionka na swinke dziala cale zycie lepiej lub gorzej a ta ...no wlasnie ile ? 6 miesiecy ? 4 miesiace ? 2 lata? Wiesz moze dokladnie? Czy jak zacznie obowiazywac 3 czy 4 dawka a ja nie mialem zadnej to musze dostac wszystkie 4 ? Czy moze tylko dwie wystarcza bo zapewne im mniej
@Voltix: a co sprawia że szczepionka traci skuteczność? Mutacje. Zresztą nie odpowiedziałeś mi na pytanie ważne, podano ludziom preparat nie odpowiednio przebadany na jak długo zapewnia ochronę?
@Voltix: bo od producenta nie było takich danych dlatego że w tak krótkim czasie nie dało się określić na jak długo preparat działa, były tylko jakieś zapewnienia którymi rządy posługiwały się żeby zachęcać. Co oznacza że ludzie brali udział w eksperymencie od którego producent umył ręce, jednocześnie wzięli kasę jak za gotowy, przebadany produkt.
@Voltix: patrze sobie teraz na script badania na bmj i widze jak byk stoi 70% na Pfeizera po pierwszych 14 dniach ( wiec przez pierwsze dwa tygodnie defacto obnizona) plus minus w roznych grupach powyzej 50 roku zycia. Ale to tez kij bo skoro to jest max, i spada w czasie to w najlepszym wypadku szczpionka jest placebo ktory nie powoduje zadnych negatywnych skutkow. To jest najlepszy scenariusz. Kazdy inny ze
@Nietak_nietak: Kazda szczepionka lub zwykle leki, a nawet paracetamol ma skutki uboczne i tego sie nie ominie. Jeszcze nie wiadomo jakie dokladnie sa powiklania po kowidzie, minelo zbyt malo czasu.