Wpis z mikrobloga

Straż miejska jednak jest przydatna (w co nigdy nie wątpiłem, choć w niektórych miastach sama sobie psuła reputację).

Firmy wypożyczające hulajnogi elektryczne nie mają łatwego życia od wprowadzenia nowych przepisów, a osoby jeżdżące na tych hulajnogach myślą, że są bezkarne.

Najgorsze jest dla mnie, gdy jadę ścieżką rowerową, a na środku stoi pozostawiona hulajnoga elektryczna.

#strazmiejska #hulajnogaelektryczna #wroclaw #policja
Wykopaliskasz - Straż miejska jednak jest przydatna (w co nigdy nie wątpiłem, choć w ...

źródło: comment_1634883862yIHxgObOCeDJjhem6A9GeL.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: I to jest chyba remedium na problem z hulajnogami. Jeżeli leżą w niewłaściwym miejscu, zawijać je. To wymusi zmiany dzialania aplikacji, które zmuszą ( zapewne pod groźbą jakiś kar umownych ) klientów do odkładania ich na miejsce.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz Nie jest przydatna. Poczytaj jakie statystki robią u nas. Prawie żadnych interwencji.

A mnie irytuje jak na ścieżce rowerowej stoją rowery miejskie co też się zdarza.

@Jarasznikos
Co do hulajek. To jak ktoś złośliwe ja przewroci, albo pizgnie ja wiatr tak jak wczoraj to rozumiem że firma ma ja stracić? Jak jest na skraju ścieżki rowerowej to w czym przeszkadza?
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Tak, złośliwe przewrócenie mozę się zdarzyć, czy przypadkowe. I dobrze byłoby nad tym problemem się pochylić. Jednak położenie hulajnogi na skraju ścieżki rowerowej już stwarza zagrożenie i utrudnia jazdę. Wiele ścieżek jest tak wąskich ze 2 rowery mijają się na nich minimalnie. I kategorycznie nie można na to pozwalać by ktoś zostawiał rzeczy na ścieżce rowerowej.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos jak położysz na skraju ale ustawisz tak żeby się przewróciła w stronę zewnętrzna ścieżki to nie będzie problemu przecież, że masz pół ścieżki zajętej i to miałem na myśli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiktorek_pl: Pewnie to że w ustawie chyba jest że ma być to skraj chodnika najbardziej odległy od jezdni, czy powinna przy krzaczorach stać. Niekoniecznie to jest mądre, bo jak koło domu mam chodnik/ścieżka rowerowa, to albo trzeba zostawić na ścieżce, albo pizgnąć na środku, między ścieżka a chodnikiem, nie jestem do końca pewien co byłoby prawnie odpowiednie.
  • Odpowiedz
@Piro3202: W praktyce ktoś ustawił ją bardzo mądrze. Za znakiem i tak się nikt nie porusza więc powierzchnia chodnika dla pieszych się nie zmniejszyła. Jakby postawił przy żywopłocie trzeba by było ją omijać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiktorek_pl: Ja nie mam nic przeciwko tylko przepis jak zwykle jest debilny, przy tej drodze co wyżej opisywałem obok części dla pieszych jest pas zieleni czy ma spokojnie gdzie się wywalić jeszcze, a obok DDR od razu jest parking.
A z foto popieram twoje zdanie, jest ustawiona tak jak powinna na zdrowy rozum.
  • Odpowiedz
A mnie irytuje jak na ścieżce rowerowej stoją rowery miejskie co też się zdarza.


@Darth_Gohan: Z rowerami miejskimi mi się nie zdarza spotykać. Za odstawienie roweru miejskiego na stację dostaje się doładowanie na konto, więc ludzie szybko jej zabierają, nawet jeśli ktoś je odstawi w mało odpowiednim miejscu.

To jak ktoś złośliwe ja przewroci, albo pizgnie ja wiatr tak jak wczoraj to rozumiem że firma ma ja stracić?


@Darth_Gohan: Nie
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz uwierz mi są miejsca w tym mieście gdzie jak raz postawili rower to obecnie stoi już 2 tydzień :)

Specyfika tego biznesu? Spoko :)

Ciekawe czy będziesz to samo powtarzał jak podniosą ceny za wynajem hulajnogi i się okaże, że w sumie już wycofali się bo to się nie opłaca.

Straż miejska to niech najpierw się zajmie tym jak ludzie parkują na ścieżkach rowerowych, a nie hulajnogamj na nich. Większy problem
  • Odpowiedz
@Jarasznikos jeśli ścieżka jest tak wąska, ze dwa rowery ledwo się mijają to najpewniej jest jednokierunkowa(chociaż nie koniecznie bo w Polsce chyba tego nikt nie sprawdza). Wg. przepisów dwukierunkowy DDR powinien mieć przynajmniej 1,5m szerokości, a także skrajnie poziomą minimum 0,5m i pionową 2m. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz