Wpis z mikrobloga

@magicznyfred: Uwielbiam 3-ke najbardziej ze wzsystkich, ten mroczny klimat, stacje muzyczne, Pierwsza mape nadal znam na pamiec w sumie xD
Pamietam ze jako dzieciak widzac u kogos GTA 3 wtedy to wydawalo sie ze to teraz GTA 6, do dzis pamietam jak sasiad pytal mnie czy nie znam kogos kto ma plyte albo instalke bo kazdy mowil wtedy o gta 3.
Do dzis uwazam ze to jedna z najwazniejszych gier ktora
Skatedog - @magicznyfred: Uwielbiam 3-ke najbardziej ze wzsystkich, ten mroczny klima...
W jednym zmienią 2 tekstury na krzyż


@Zgrywajac_twardziela I to właśnie jest remaster (np. Mafia II, NFS Hot Pursuit)

w drugim przebudują całą grafikę od podstaw


A to remake (np. Mafia I, Demon's Souls)

Takie GTA Trylogia to teoretycznie ma być głębszy remaster, teoretycznie nowy silnik graficzny, ale podobno bez rewolucyjnych zmian
@Zgrywajac_twardziela Pickupa też można nazwać suvem, ale to nie zmieni tego, czym te samochody są. Kotu też można dać na imię Pies ¯_(ツ)_/¯ Także to, że Activision "przewrotnie" nazywa swoje produkcję nie jest w żaden sposób zaprzeczeniem definicji.
@Jerry664: Jak dla mnie to wszystkie te definicje z praktycznego punktu widzenia nic nie znaczą. Było kilka przypadków "remasterów" w stylu MW które były tak naprawdę remakami, a co za tym idzie nie mam nigdy pojęcia co tak właściwie planuje wydawca zapowiadając remaster, czy będzie to prosta konwersja na nową generację konsol, czy gra z przebudowaną od podstaw grafiką ¯\_(ツ)_/¯
@jarzabek: o, to tak jak ja, a ja uważam, że nie zestarzała się tak źle, jak inne gry z wczesnych lat 2000. W 2001 wyszedł też THPS 3 czy Max Payne, w które też da się dziś grać i to z jakąś przyjemnością. Jak na te lata to te gry były przełomowe i nawet przykryte górą nostalgii dalej są świetne. Nie można tego powiedzieć np. o Call of Duty z tych
@Zgrywajac_twardziela Mogłeś chociaż udać, że cokolwiek przeczytałeś xd

Nie ma granicy, wszystko jest kawałem oraz żartem.
Najprościej remaster to przypudrowana wersja oryginalnej gry, podbite tekstury, nowoczesny interfejs, jakieś kosmetyczne pierdoły.
Remake to praktycznie nowa gra, która z oryginału ma głównie koncepcję, scenariusz, itp., a rozgrywka, grafika i tak dalej, są napisane od nowa. To wszystko jest napisane w pierwszym lepszym artykule, nawet to nieszczęsne Modern Warfare.
@Jerry664:
Cumplu ja w temacie gier siedzę od zawsze, i wiem czym w teorii są te definicje, stwierdzam jedynie że są one nic nie warte, bo żaden producent się do nich nie stosuje i do tego piję.
Jak wydawca zapowiada remaster to nie wiadomo czego się spodziewać bo są remaki nazywane remasterami, jak i byle jakie konwersje. Podobnie z wszelkimi definitive edition(które może nawet oznaczać pakiet gry z wszystkimi dodatkami), czy
@magicznyfred: 2001 to na konsole. Na pecety dopiero latem 2002 wyszła. I wiele dzieciaków z mojego otoczenia dla tej gierki namówiło starych na wymianę kompa z komunii na coś bardziej adekwatnego do obecnych czasów. A że byliśmy rocznik '90 to przesiadaliśmy się z jakichś Celeronów 366 z Rivką TNT na Durony 1,3 GHz z GeForce 4 MX440.

Dość ciekawe zjawisko, że gra która w tym 2002 wydawała mi się tak zaawansowana
2001 to na konsole. Na pecety dopiero latem 2002 wyszła


@Antorus: Xbox też dostał później. Sony miało na GTA III/VC/SA wykupiony półroczny exclusive. Ja ogrywałem wersję na PS2, pamiętam, że potrafiła się nieraz sporo przycinać przez "dogrywanie z płyty", chodziła w jakiś 17-20fpsach i też wydawało mi się wtedy, że to niesamowite.