Wpis z mikrobloga

Mirasy jakie są obecnie ceny wynajmu #mieszkanie w #warszawa ? Zwalnia mi się najemca w kawalerce i zastanawiam się jaką cenę dać w ogłoszeniu. Obecnej osobie wynajmowałem od 4 lat za 1.5k PLN + dodatkowo płaciła czynsz do wspólnoty + prąd i internet. Kawalerka na Żoliborzu w nowym budownictwie, osiedle o podwyższonym standardzie, blisko metra, tramwaje, Arkadia etc. Sprawdzałem ceny na otodom ale są duże widełki i nie wiem czy to są życzenia wynajmujących czy faktycznie ceny rynkowe. Nie zależy mi na śrubowaniu ceny ale raczej na atrakcyjnej ofercie i możliwości wyboru kto będzie tam mieszkał.

#nieruchomosci #wynajem
  • 11
@BenizBurger: Obserwuję rynek, będę szukał czegoś nowego pewnie w lutym, aktualnie właściciele wolą trzymać puste mieszkanie przez kilka miesięcy niż obniżyć cenę, brak logiki w takim działaniu według mnie.

najlepiej to wystaw kawalerkę za cenę jaką sobie życzysz i co 5-7 dni obniżaj cenę o 100zł

Najlepszy okres przegapiłeś, studenci już powynajmowali to co mieli wynająć.

Dobre mieszkania wynajmują się szybko ale niektóre stoją od kilku miesięcy niewynajęte, tutaj wrzucałem opis
@BajerOp: > Ustawiasz widełki do 1.5k znajdziesz a tam jeb łącznie 2.1k i czas zmarnowany.

@BajerOp: plusik, tak powinno być ustawowo

@BenizBurger: ja bym jeszcze dodał abyś nie wrzucał zdjęć sprzed 4 lat który mocno różni się od aktualnego stanu mieszkania
np. 4 lata miałeś nowe łóżko i materac które już się zużyło, odstraszy potencjalnego najemcę.

Raz oglądałem mieszkanie gdzie zdjęcia były sprzed 10 lat i ani razu nie
@BenizBurger: to przynajmniej układ mieszkania nakreśl bo ciężko ocenić. Część kuchenna ma jakiś blat roboczy? Bywa tak że i z tym jest problem i poza zlewem, płytą indukcyjną/elektryczną jest skrawek blatu, tak żeby tylko chleb pokroić czy zaparzyć kawę... Normalna lodówka z zamrażarką czy pod blatowa? Wszystko ma znaczenie, czy jest tv, czy jest duża szafa na ciuchy, żelazko, odkurzacz itp. Część wynajmujących zapewnia większe wyposażenie a część oferuje golasy