Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Czy to nowe rondo na Głębokim jest jakieś porąbane, czy to po prostu znowu kierowcy są nieogarnięci?

Zauważyłem, że spora część jeździ tak jak prowadzi czerwona i żółta linia. Nie wiem czy to z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co? No, ale przecież tutaj jak byk mają linię prowadzącą więc dalej nie rozumiem skąd pomysł by tak jechać.

Aczkolwiek skłaniam się też trochę ku temu, że jednak jest coś powalonego w tym rondzie. Ale ja ogólnie jestem przeciwnikiem takich wynalazków. Ni to rondo w pełni turbinowe, ni zwykłe.

Jadąc od Dobrej (od lewego dołu) mamy oznaczenie prosto lub w lewo z lewego pasa. No to chcąc jechać w lewo trzymałbym się wewnętrznej krawędzi ronda i chciał zmienić pas na wysokości drugiego wjazdu, ale... nie mogę bo mam linię ciągłą! Więc de facto by stamtąd skręcić w lewo muszę jechać cały czas prawym pasem o czym nie jestem informowany przed wjazdem. Przecież to jakiś absurd.

Ciekawe co tam się będzie dziać jak spadnie śnieg.
#szczecin #polskiedrogi #polscykierowcy #ruchdrogowy
Krupier - Czy to nowe rondo na Głębokim jest jakieś porąbane, czy to po prostu znowu ...

źródło: comment_1634817044ywcAdeXsJr9RxEZhyQEo1W.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
Jak nie, skoro zjeżdża ze swojego pasa?


@miken1200: no z wewnętrznego tak, zmienia kierunek jazdy i przecina ruch samochodu jadącego prosto, którego dodatkowo ma po swojej prawej więc musi mu ustąpić pierwszeństwa.

Jeśli kierowca chce jechać "prosto", a nie w prawo, tak jak pas ruchu, to oznacza, że zmienia kierunek
  • Odpowiedz
@Krupier: Przecież ty nie rozumiesz pojęcia kierunek ruchu! Nie ma znaczenia, jak samochód jedzie fizycznie, a to, jak idzie pas ruchu!

Kierowca jadący od góry zdjęcia na dół (niebieska strzałka) jedzie "prosto", bo mu tak znak pokazuje oraz tak go prowadzi pas ruchu (linie poziome), chociaż fizycznie najpierw auto (i kierownica też) skręca w prawo, potem w lewo i na końcu zjeżdża w prawo. Pomimo tych ruchów kierownicą w prawie
  • Odpowiedz
Przecież ty nie rozumiesz pojęcia kierunek ruchu! Nie ma znaczenia, jak samochód jedzie fizycznie, a to, jak idzie pas ruchu!


@miken1200: sorry, ale nie.

Zacznijmy może od opisu tych dwóch
  • Odpowiedz