Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Czy to nowe rondo na Głębokim jest jakieś porąbane, czy to po prostu znowu kierowcy są nieogarnięci?

Zauważyłem, że spora część jeździ tak jak prowadzi czerwona i żółta linia. Nie wiem czy to z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co? No, ale przecież tutaj jak byk mają linię prowadzącą więc dalej nie rozumiem skąd pomysł by tak jechać.

Aczkolwiek skłaniam się też trochę ku temu, że jednak jest coś powalonego w tym rondzie. Ale ja ogólnie jestem przeciwnikiem takich wynalazków. Ni to rondo w pełni turbinowe, ni zwykłe.

Jadąc od Dobrej (od lewego dołu) mamy oznaczenie prosto lub w lewo z lewego pasa. No to chcąc jechać w lewo trzymałbym się wewnętrznej krawędzi ronda i chciał zmienić pas na wysokości drugiego wjazdu, ale... nie mogę bo mam linię ciągłą! Więc de facto by stamtąd skręcić w lewo muszę jechać cały czas prawym pasem o czym nie jestem informowany przed wjazdem. Przecież to jakiś absurd.

Ciekawe co tam się będzie dziać jak spadnie śnieg.
#szczecin #polskiedrogi #polscykierowcy #ruchdrogowy
Krupier - Czy to nowe rondo na Głębokim jest jakieś porąbane, czy to po prostu znowu ...

źródło: comment_1634817044ywcAdeXsJr9RxEZhyQEo1W.jpg

Pobierz
  • 43
@Krupier: a ja tam to rondo bardzo chwalę i nie widziałem tam takich sytuacji, a pasy zostały tak wyznaczone, aby zmniejszyć kolizyjność, np. jadąc od strony Pilichowa widzisz jak byk czy ktoś będzie jechał dalej, czy jest już na zewnętrznym i musi skręcać

na pewno jest wydajniejsze niż normalne, a że ludzie to ameby to wiadomo od zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na zwykłych rondach zjazd z
Zauważyłem, że spora część jeździ tak jak prowadzi czerwona i żółta linia. Nie wiem czy to z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co? No, ale przecież tutaj jak byk mają linię prowadzącą więc dalej nie rozumiem skąd pomysł by tak jechać.


@Krupier: No i co poradzisz... Jak masz trochę czasu i starego grata to możesz tak "dorobić". Sam znam wiele osób które tak zjadą ze
@Krupier: no masz jak byk przed rondem oznaczenie pasów. Nie można z lewego pasa jechać prosto (na Police), tylko trzeba skręcić na Dobrą albo zawrócić. A to, że większość nieogarów nie umie patrzeć na znaki przed rondem, tylko na rondzie dopiero próbuje się zorientować, to nie od dziś wiadomo. Zapowiada się na dobre miejsce dla amatorów rozbijania gruzów.
z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co?


@Krupier: Ale przecież to czy można zjeżdżać z lewego pasa zależy od tego, czy rondo ma okrężnie biegnącą jezdnię czy pasy prowadzone wprost do wylotów. Jeżeli rondo ma lewy pas prowadzony do wylotu i strzałki kierunkowe pozwalają na taką jazdę to czemu nie?
ale wtedy nie zmieniasz/ścinasz pasa zewnętrznego


@SanFable: No tak ale nadal nie widzę w czym problem. Jedyne co nie zezwala na jazdę po czerwonej linii na powyższym rondzie to strzałka kierunkowa, ale równie dobrze (jest mnóstwo takich rond turbinowych) ta strzałka mogłaby wskazywać również kierunek na wprost z lewego pasa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co?


@Krupier: Ale przecież to czy można zjeżdżać z lewego pasa zależy od tego, czy rondo ma okrężnie biegnącą jezdnię czy pasy prowadzone wprost do wylotów. Jeżeli rondo ma lewy pas prowadzony do wylotu i strzałki kierunkowe pozwalają na taką jazdę to czemu nie?

@vertical:

Jak są strzałki kierunkowe to jasne, że można, ale ja miałem na myśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: no masz jak byk przed rondem oznaczenie pasów. Nie można z lewego pasa jechać prosto (na Police), tylko trzeba skręcić na Dobrą albo zawrócić. A to, że większość nieogarów nie umie patrzeć na znaki przed rondem, tylko na rondzie dopiero próbuje się zorientować, to nie od dziś wiadomo. Zapowiada się na dobre miejsce dla amatorów rozbijania gruzów.

@sz-n:

No, a jak jedziesz od Dobrej na Police? Masz na lewym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: a ciągła linia? Jak masz wewnętrzny pas poprowadzony do wyjazdu, to nie zmieniasz pasa ruchu. Tutaj masz wyznaczony pas i ciągłą linię, więc nie możesz sobie zjechać.
@Krupier:

Czy to nowe rondo na Głębokim jest jakieś porąbane, czy to po prostu znowu kierowcy są nieogarnięci?

Zauważyłem, że spora część jeździ tak jak prowadzi czerwona i żółta linia. Nie wiem czy to z błędnego przekonania, że można z ronda zjeżdżać z wewnętrznego pasa, czy co? No, ale przecież tutaj jak byk mają linię prowadzącą więc dalej nie rozumiem skąd pomysł by tak jechać.

Aczkolwiek skłaniam się też trochę ku
@Krupier: dlatego ja jestem zdania, że każde takie rondo oprócz namalowanych linii powinno mieć „krawężniki”. Sprawa jest wtedy rozwiązana a jak ktoś mniej uważa to wtedy się „boleśnie” o tym przekonuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: bardzo dobrze to nie, co najwyżej dobrze, ale zbyt pokręcone. Najbardziej z dupy zrobiony jest wjazd z lewej bo tak jak pisałem, nie wiesz, że chcąc skręcić w lewo nie możesz zająć lewego pasa, a musisz to zrobić jadąc ciągle prawym.

Problem trochę rozwiązałoby oznakowanie poziome już na rondzie, ale to z kolei znowu by się zrobiła znakoza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: wtedy po prostu nie zmieniasz pasa po minięciu zjazdu na Szczecin. Jak się będziesz trzymał swojego pasa, to wylądujesz na prawym, do zjazdu.

@sz-n:

Ja to wiem bo rondo już znam. Staram się wczuć w perspektywę kierowcy, który jedzie tam pierwszy raz. No nie ma szans by o tym wiedział.