Wpis z mikrobloga

Bóg jest w trzech osobach: Ojciec, Dżizas i Duch Święty.


@Villthuriss: Najbardziej lubię fragment jak Bóg wysłał Boga pod postacią Ducha Świętego na Ziemię, aby ten zapłodnił Maryję, aby ta go urodziła. Przy tej bajce Zeus peklujący niewiasty pod postacią byka wydaje się faktem historycznym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@robert5502:

Doszukiwanie się logiki lub jej braku w religijnej książce


XDDD Z katoli może i jest beka bo wierzą w dziwne rzeczy, ale z gimboateisow brendzlujacych się do nielogicznych fragmentów Biblii jest jednak dużo większa.
  • Odpowiedz
gimboateizm fred


@ButtHurtAlert: No bo przecież KAŻDE zwrócenie uwagi na sprzeczności KK, jego dogmatów, ich absurdy to od razu "gimboateizm". Całe szczęście, że wiara 95% katolików, którzy w życiu Biblii nawet nie przeczytali to nie jest "gimbowiara"
  • Odpowiedz
Dlaczego sam nie napisał? W ogóle coś napisał? A może był analfabetą?


@robert5502: Być może, skoro jak poszedł do szkoły to zabił nauczyciela, który chciał go nauczyć czytać:

1. Gdy Józef dostrzegł, że jest on inteligentny, nie chciał, by pozostawał on bez znajomości pisma i zaprowadził go do pewnego nauczyciela. I nauczyciel rzekł do niego: "Powiedz mi alfa". Potem dorzucił: "Powiedz beta". 2. I Jezus rzekł do niego: "Powiedz mi najpierw,
  • Odpowiedz
ale wiara polega na wierze, a nie faktach czy logice


@sogen: To jest slogan, którego nie mogę przełknąć. Przecież w tej chwili każdy człowiek wierzy w setki rzeczy. Są one prawdą, nieprawdą lub nie da się stwierdzić. Przykładowo ktoś wierzy, że zwierzęta cierpią, ktoś inny wierzy, że obniżenie podatków poprawi stan gospodarki, inny że kobiety są prześladowane w Afganistanie albo że jego prawni opiekunowie to jego biologiczni rodzice. Z każdym z
  • Odpowiedz
@976497: Niedługo okres bożonarodzeniowy, więc akurat będzie czas, żeby pochylić się nad wykluczającymi się historiami o narodzeniu Jezusa przedstawionymi w Ewangeliach Mateusza i Łukasza. Jak na dłoni widać, że celem autorów w obu przypadkach było "udowodnienie" że Jezus urodził się w Betlejem, mimo że wychowywał się w Nazarecie. U Mateusza mędrcy ze wschodu odwiedzili dzieciątko, a zły Herod kazał je zabić, więc Józef z Maryją uciekli do Egiptu, a po
  • Odpowiedz